Konkurs zakończony: Centralne Biuro ... 0

Zakończyliśmy zabawę z Centralnym Biurem Uwodzenie, gdzie mieliście do wykonania specjalne zadanie, które okazało się dość trudne!

Kadr z filmu Centralne Biuro Uwodzenia 2008Kadr z filmu Centralne Biuro Uwodzenia 2008

Nagrody w naszym konkursie otrzymują: oyaboli, hawkeye klaudia28 oraz ywatter. Nagrody zostaną wysłane pocztą!

- nagrody otrzymują -

Od piątku będziemy na tropie Meg Ryan i Antonio Banderas podejrzanych o kradzież dzieł sztuki. Na fdb.pl zwiń już teraz nagrody!

Atrakcyjna Marty (Meg Ryan) ma wielu adoratorów, jednak żadnego z nich nie traktuje poważnie, aż do momentu, kiedy zakochuje się w światowej sławy… złodzieju dzieł sztuki, Tommy’m (Antonio Banderas). Jedyny problem tkwi w tym, że Marty jest matką agenta FBI – Henry’ego, który pewnego dnia otrzymuje zlecenie śledzenia znanego przestępcy. Okazuje się, że to nikt inny jak właśnie Tommy… Co może wyniknąć z połączenia romantyzmu Marty i zawadiackiego uroku Tommy’ego, gdy miłości próbuje przeszkodzić FBI?

Meg Ryan powraca do gatunku, który uczynił z niej gwiazdę, czyli komedii romantycznej. Po raz pierwszy występuje w duecie z Antonio Banderasem, niezrównanym w rolach niepokornych amantów. Razem stworzyli na ekranie niezwykłą parę, od której po prostu nie można oderwać oczu! Marty, w postać której wciela się Ryan, była czterdziestoletnią, niezadowoloną ze swojego życia kobietą, która pewnego dnia postanowiła wziąć los w swoje ręce. Przechodzi całkowitą metamorfozę i staje się niezwykle atrakcyjną, seksowną i pewną siebie kobietą, przyprawiającą mężczyzn o szybsze bicie serca. Do jej drzwi nieustannie dobija się tłum adoratorów, którzy z miłości sterczą całą noc pod jej domem, wyśpiewując serenady. Jej syn nie do końca potrafi zaakceptować wyzwoloną mamę, jednak prawdziwe kłopoty zaczynają się dopiero wtedy, gdy okazuje się, że jedynym wielbicielem, którego Marty traktuje poważnie jest tajemniczy Tommy.

<table cellspacing=0 border=1 cellpadding=5 width=610>

O PRODUKCJI

Producent filmu Centralne biuro uwodzenia Richard Salvatore, właściciel sieci restauracji Poppolini’s na Manhattanie, wspomina: „Mój szef kuchni, Rocky Savastano, przyjaźnił się z Georgem Gallo. Wielokrotnie prosiłem go ‘Rocky, Rocky, zapoznaj mnie z Georgem!’ I w końcu Rocky wręczył mi jego numer telefonu, dzięki czemu mogliśmy się wreszcie spotkać. George odwiedził mnie pewnego dnia w domu, gdzie przy barbecue mieliśmy możliwość trochę lepiej się poznać. Od razu znaleźliśmy wspólny język. Nie mogło zresztą być inaczej, w końcu mamy podobne korzenie – dwaj Włosi w Nowym Yorku!” – żartuje Salvatore.

Kadr z filmu Centralne Biuro Uwodzenia 2008Kadr z filmu Centralne Biuro Uwodzenia 2008

„Tak więc rozmawialiśmy sobie o jedzeniu, po włosku, w przemiłej atmosferze – kontynuuje Salvatore – kiedy wspomniałem, że często współpracuję z Millennium Films. I wtedy on zdradził, że od dawna chodzi mu po głowie projekt filmu. Zapytałem więc o konkrety. Jakiś czas później okazało się, że „Centralne Biuro Uwodzenia” zostało pozytywnie rozpatrzone przez producenta Avi Lernera z Millennium Films. Wkrótce potem rozpoczęliśmy casting do filmu.

Salvatore opowiada: „George zorganizował spotkanie ze swoim agentem. Usiedliśmy wspólnie z długą listą aktorów. Szukaliśmy pełnego uwodzicielskiego wdzięku złodzieja, mającego w sobie coś z Cary Granta czy Steve’a McQueena. Szybko pojawiło się jedno nazwisko – Antonio Banderas! To ciekawe, że Antonio był pozytywnie nastawiony do filmu zanim jeszcze przeczytał jego scenariusz, a to dlatego, że „Ucieczka o północy” autorstwa George’a była jednym z jego ulubionych filmów i bardzo chciał poznać jego scenarzystę. Od razu przypadli sobie do gustu i kiedy Antonio przeczytał scenariusz, postanowił zagrać w filmie. A kiedy udział Antonio był już pewny, sprawa okazała się jeszcze prostsza, bo która piękna aktorka nie chciałaby wystąpić z nim w duecie? Pokazaliśmy scenariusz Meg Ryan. Była zachwycona, nie tylko scenariuszem, ale także pomysłem współpracy z Antonio i Georgem.”

Kadr z filmu Centralne Biuro Uwodzenia 2008Kadr z filmu Centralne Biuro Uwodzenia 2008

Producentka Heidi Jo Markel wspomina ten dość niezwykły casting do filmu: „Tym razem mieliśmy do czynienia z zupełnie innym procesem dobierania aktorów do filmu. Zazwyczaj po decyzji, kto zagra główną rolę, zatrudnia się kierownika obsady, który informuje, jakie role są do obsadzenia i następnie organizuje się przesłuchania. W tym przypadku tak jednak nie było. Jak tylko udało nam się pozyskać Antonio, reszta niemal sama się potoczyła. Każdy bowiem, kto przeczytał scenariusz, chciał mieć swój udział w „Centralnym Biurze Uwodzenia”. I nie chodziło tu o pieniądze czy konkretne oferty, po prostu nie musieliśmy nikogo szczególnie namawiać aby dołączył do naszej ekipy. Casting był więc wspólnym wysiłkiem kilku zaprzyjaźnionych osób.”

Zadanie konkursowe:

Kadr z filmu Centralne Biuro Uwodzenia 2008Kadr z filmu Centralne Biuro Uwodzenia 2008

Dodaj do naszej bazy filmowej własny opis lub recenzje do jednego z filmów w którym występowała Meg Ryan lub Antonio Banderas. Dwa najciekawsze opisy i trzy najciekawsze recenzje dostaną nagrody. Mamy nadzieję, że dzięki temu nikt nie będzie narzekał na pecha w losowaniu, bo wygrają te osoby, które się najbardziej postarają!

Nagrody w konkursie:

5 x DVD z filmem W świecie kobiet

Regulamin konkursu.

1. Odpowiedzi należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.

2. W zgłoszeniu należy wysłać:

- prawidłową odpowiedź, w temacie e-maila wpisać: Centralne Biuro Uwodzenia,

- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),

- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.

4. Na zgłoszenia czekamy do 21.09.2008 do godz. 23.59.

5. Wyniki podamy 24.09.2008 na stronie głównej fdb.pl.

6. Treść dodana do bazy filmowej fdb.pl musi być zatwierdzona przez weryfikatorów. Jeśli ją odrzucą zgłoszenie jest nie ważne! Liczą się treści zgłoszone: od chwili opublikowania konkursu do terminu wyznaczonego jako końcowy do wysyłania zgłoszeń

7. Nagrody trafią do osób, które prześlą zgłoszenie spełniające wszystkie punkty regulaminu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 12

HawkEye

Witaj w klubie…

klaudia28

ciekawe czy kiedykolwiek dostanę ten film, wygrałam go ponad 2 miesiące temu, a go jeszcze nie ma….

HawkEye

Ja wziąłem udział w tym konkursie ze względu na swoją babę, bo film chyba raczej babski, więc niech ma ;)

Trikster

ja w ogóle przestałem brać udział w konkursach fdb.pl

Trophy

Pewnie Wolfie ją otrzyma za swój urok :)

Anonimowy Trophy

może nie uwierzysz, ale nie posiadam odtwarzacza dvd ;-),
a co do mojego uroku to rzeczywiście masz racje ;-)

Proszę czekać…