Nowy zwiastun Inhabited Island

Pojawiła się nowa zapowiedź do rosyjskiej superprodukcji science fiction twórców 9 kompanii!

Fiodor Bondarczuk wraz ze swoją 9 kompanią zdobył uznanie widzów i krytyków. Producenci z Rosji powierzyli mu teraz niesamowite zadanie, realizacji superprodukcji SF na podstawie książki braci Strugackich pt. Przenicowany Świat.

Inhabited IslandInhabited Island

Bondarczuk nie chciał gwiazd w obsadzie i takim też sposobem zobaczymy samych debiutantów wybranych drogą castingu. Sam reżyser wcieli się w postać prokuratora. Budżet supeprodukcji Obitaemyy ostrov mówi jednoznacznie, że jest to najdroższy film w historii rosyjskiej kinematografii. Mówi się, że minimum wynosi 36.5 milionów dolarów, w tym 10 ma być przeznaczone na promocję na całym świecie. Jednak głośno mówią, że budżet rośnie i zakończy się na 40 milionach. Dla porównania innych rosyjski hit, Straż Nocna miał budżet 2.4 miliona dolarów.

2114 rok. Ludzkość tworzy kosmiczną grupę nazywaną GSP – Grupa Swobodnego Poszukiwania. Teraz każdy ziemianin, otrzymawszy statek kosmiczny i zarejestrowawszy trasę swojego lotu, może udać się w kosmos. Tak też robi Maksym Kammerer, nie podejrzewając, że przyjdzie mu się rozbić na odległej planecie, dostać się do niewoli i stanąć do walki przeciwko wrogiemu światu.

Książka została napisana w 1968 roku. Jest to jeden z najbardziej popularnych i uznanych klasyków rosyjskiej książki science fiction.

Na potrzeby filmu stworzono 1700 kostiumów, w tym dla głównego bohatera aż 10 strojów. Niektóre były robione tylko ręcznie. Tworzono także specjalną biżuterię tylko na potrzeby produkcji, a także wyprodukowano 400 par obuwia.

Ważnym elementem tego filmu będzie grafika komputerowa. Nad rozwojem trójwymiarowych modeli i szkiców pracowała wspólnie całą grupa ze studia razem z partnerami zagranicznymi, pracującymi w Hollywood przy wielkich superprodukcjach.

Wczesniej było parę zwiastunów,ale pojawiały się one bez efektów specjalnych, kiedy jeszcze produkcja stała na bardzo mało zaawansowanym stopniu. Dzisiejszy trailer wygląda o niebo lepiej, lecz trzeba pamiętać, że pracę wciąż trwają i pewnie zakończą się w grudniu, krótko przed premierą.

Co do klimatu, będzie mieć ciekawe walki wplecione w pesymistyczną fabułę. Miejmy nadzieję, że reżyser nie zapomni przesłania ksiązki, jakim była ostra krytyka ZSRR.

Druga część ma mieć premierę 30 kwietnia 2009 roku. Serdecznie zapraszam!