Nowy zwiastun Inhabited Island 0

Pojawiła się nowa zapowiedź do rosyjskiej superprodukcji science fiction twórców 9 kompanii!

Fiodor Bondarczuk wraz ze swoją 9 kompanią zdobył uznanie widzów i krytyków. Producenci z Rosji powierzyli mu teraz niesamowite zadanie, realizacji superprodukcji SF na podstawie książki braci Strugackich pt. Przenicowany Świat.

Inhabited IslandInhabited Island

Bondarczuk nie chciał gwiazd w obsadzie i takim też sposobem zobaczymy samych debiutantów wybranych drogą castingu. Sam reżyser wcieli się w postać prokuratora. Budżet supeprodukcji Obitaemyy ostrov mówi jednoznacznie, że jest to najdroższy film w historii rosyjskiej kinematografii. Mówi się, że minimum wynosi 36.5 milionów dolarów, w tym 10 ma być przeznaczone na promocję na całym świecie. Jednak głośno mówią, że budżet rośnie i zakończy się na 40 milionach. Dla porównania innych rosyjski hit, Straż Nocna miał budżet 2.4 miliona dolarów.

2114 rok. Ludzkość tworzy kosmiczną grupę nazywaną GSP – Grupa Swobodnego Poszukiwania. Teraz każdy ziemianin, otrzymawszy statek kosmiczny i zarejestrowawszy trasę swojego lotu, może udać się w kosmos. Tak też robi Maksym Kammerer, nie podejrzewając, że przyjdzie mu się rozbić na odległej planecie, dostać się do niewoli i stanąć do walki przeciwko wrogiemu światu.

Książka została napisana w 1968 roku. Jest to jeden z najbardziej popularnych i uznanych klasyków rosyjskiej książki science fiction.

Na potrzeby filmu stworzono 1700 kostiumów, w tym dla głównego bohatera aż 10 strojów. Niektóre były robione tylko ręcznie. Tworzono także specjalną biżuterię tylko na potrzeby produkcji, a także wyprodukowano 400 par obuwia.

Ważnym elementem tego filmu będzie grafika komputerowa. Nad rozwojem trójwymiarowych modeli i szkiców pracowała wspólnie całą grupa ze studia razem z partnerami zagranicznymi, pracującymi w Hollywood przy wielkich superprodukcjach.

Wczesniej było parę zwiastunów,ale pojawiały się one bez efektów specjalnych, kiedy jeszcze produkcja stała na bardzo mało zaawansowanym stopniu. Dzisiejszy trailer wygląda o niebo lepiej, lecz trzeba pamiętać, że pracę wciąż trwają i pewnie zakończą się w grudniu, krótko przed premierą.

Co do klimatu, będzie mieć ciekawe walki wplecione w pesymistyczną fabułę. Miejmy nadzieję, że reżyser nie zapomni przesłania ksiązki, jakim była ostra krytyka ZSRR.

Druga część ma mieć premierę 30 kwietnia 2009 roku. Serdecznie zapraszam!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…