Say hello to my little friend ;>

Amerykanie finansują film Park Chan-wook'a 0

Pierwszy raz w historii, koreański film zostanie w znacznej mierze sfinansowany przez amerykańskie wytwórnie.

Park Chan-wookPark Chan-wook

Urodzony w Seulu Park Chan-wook ciężko pracuje nad swoim najnowszym projektem o wampirzej tematyce. Kilka lat temu reżyser stworzył cyniczny obraz Pan Zemsta. Film ten zaszokował i wprawił w podziw krytyków na całym świecie oraz został wybrany do oficjalnych sekcji konkursowych wielu międzynarodowych festiwali filmowych, co dodatkowo umocniło reputację Chan-wooka. Jego kolejnemu filmowi o zemście, Oldboy, wreszcie udało się połączyć uznanie krytyków z sukcesem kasowym. Opowieść o mężczyźnie który szuka zemsty po piętnastu latach tajemniczej niewoli podbiła najpierw koreańskie sale kinowe, by ostatecznie zdobyć także Grand Prix na MFF w Cannes 2004. Kolejny film Pani Zemsta, był najbardziej wyczekiwanym koreańskim filmem roku 2005 i okazał się kolejną krwawą opowieścią o wendecie. Najnowsze dzieło Park Chan-Wooka, Jestem cyborgiem i to jest OK okazał się wydarzeniem na festiwalu w Berlinie.

Dzisiejszego dnia wytwórnie Focus Features i Universal poinformowały, że wspólnie sfinansują i podejmą się dystrybucji Thirst. Pierwszy raz koreański film zostanie w dużej mierze sfinansowany przez amerykańskie studia. Na terenie Korei głównym dystrybutorem pozostanie CJ Entertainment.

Obraz opowiada historię kapłana uczestniczącego w medycznych badaniach, mających na celu odnalezienie lekarstwa na śmiertelną wampirzą chorobę. Główne rolę zagrają Song Kang-ho (Host: Potwór, The Good the Bad and the Weird), Shin Ha-kyun (Pan Zemsta) oraz Kim Ok-bi (Dasepo Naughty Girls).

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…