"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Poseł SLD pisze scenariusz serialu 0

Były Poseł Polskiego parlamentu piszę scenariusz do serialu mającego odsłonić kulisy pracy parlamentarzystów.

Były Poseł SLD a obecnie wiceszef Rady Programowej TVP Piotr Gadzinowski piszę scenariusz do serialu, który ma odsłonić kulisy pracy Posłów. Według eksposła w serialu pod nazwą Sejm jak miłość ma znaleźć się wszystko: od handlu głosami poprzez romanse aż do ekscesach w hotelu sejmowym.

Jak dowiedziała się Rzeczpospolita eksposeł przygotował już gotowy szkic serialu wraz z dialogami oraz postaciami nowego serialu. Według gazety serial miałby skupiać się przede wszystkim na folklorze sejmowym a nie samego przedstawienia pracy parlamentarzystów. Marzeniem Gadzinowskiego jest, aby w serialu można było ujrzeć Bogusława Linde mającego zagrać czołowego polityka lewicy.

Na razie nie wiadomo czy serial w ogóle powstanie. Do projektu nie jest przekonany scenarzysta i producent Michał Kwieciński uważający, że może on się nie spodobać widzom. Inaczej uważa Poseł PiS Jacek Kurski, któremu wydaje się, iż w dobie obecnej tabloizacji życia projekt może cieszyć się powodzeniem.

Czy po Ekipie Agnieszki Holand przyjdzie nam oglądać kolejną produkcje o politykach?

Piotr GadzinowskiPiotr Gadzinowski

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

no fajnie jak cos takiego powstalo, byle nie za publiczne pieniadze :) posel Gadzinowski zawsze potrafil rozbawic wiec licze na niezla komedie :) pewnie sporo jeszcze osob pamieta jego wywod o Hongkongu :)

Proszę czekać…