"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Turman i Nixon nagrodzeni 0

W dniu wczorajszym przyznano nagrody Creative Arts Emmys. Dowiedz się, jakie stacje telewizyjne wyznaczają trendy w Stanach Zjednoczonych.

W dniu wczorajszym w Los Angeles wręczono nagrody Creative Arts Emmys, są to tradycyjne nagrody przyznawane w kategoriach technicznych oraz za pracę związaną z około telewizyjną produkcją. W tym roku gospodarzami gali była Sarah Chalke oraz Neil Patrick Harris.

Nagrody te przyznawane są w 78 kategoriach, które trafiają do największych amerykańskich stacji telewizyjnych. Creative Arts Emmys są uważane za najbardziej prestiżowe nagrody przyznawane dla produkcji szklanego ekranu. Tradycyjnie również uważa się, iż stacja, która zdobywa najwięcej nagród jest najlepsza pod względem technicznym.

Najwięcej statuetek zdobyła stacja HBO, która zgarnęła 16 nagród na drugiej pozycji uplasowały się dwie stacje ABC i PBS, które zgarnęły 9 nagród. Czołówkę zamyka stacja CBS z 8 nagrodami.

Wśród indywidualnych nagród dla produkcji telewizyjnych najwięcej zebrał serial John Adams zdobywając 8 nagród. Zaraz za nim uplasowała się komediowa seria Mad Man z 4 nagrodami.

Wśród najciekawszych kategorii nagrody dostali:

+ Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym
dla aktora: Glynn Turman (In Treatment)
dla aktorki: Cynthia Nixon (Prawo i porządek: Sekcja specjalna)

+ Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym
dla aktora: Tim Conway (Rockefeller Plaza 30)
dla aktorki: Kathryn Joosten (Gotowe na wszystko)

+ Najlepsze kostiumy:
Dynastia Tudorów (nagroda za epizod 202)

+ Najlepsze efekty specjalne:
Battlestar Galactica (za epizod He The Believs In Me )

+ Najlepsze zdjęcia w serialu półgodzinnym:
Californication(za epizod Pilot)

Największym zaskoczeniem była zaś nagroda w kategorii Najlepsza piosenka. Zdobył ją autor programu Jimmy Kimmel Live, który stworzył piosenkę pt. I’m F***ing Matt Damon.

Glynn TurmanGlynn Turman

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…