Keanu Reeves zatrzymuje Ziemię

Siedmiominutowy zwiastun remaku Dnia, w którym zatrzymała się Ziemia z Keanu Reevesem w roli głównej!

Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia to wersja jednego z najsłynniejszych filmów fantastyczno naukowych w historii kina. Gdy na Ziemi ląduje statek kosmiczny, ludzkość staje w obliczu pierwszego w historii kontaktu z wysłannikami pozaziemskiej cywilizacji. Czy przybywają oni na naszą planetę z misją pokojową?

Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia to klasyka kina z 1951 roku o pierwszym spotkaniu z istotami pozaziemskimi. Reżyserem był Robert Wise. Za remake wziął się Scott Derrickson, człowiek odpowiedzialny za Egzorcyzmy Emily Rose. Scenarzystą jest David Scarpa, autor Ostatniego Bastionu. Z przyzwoitym budżetem zabrali się do remake’u, zbierając równocześnie interesującą obsadę. W filmie zagrają, Jennifer Connelly, Keanu Reeves, Jaden Smith, Kathy Bates i John Cleese.

Myślę, że po tej porażającej (moim zdaniem) zapowiedzi, spokojnie odrzucic można obawy o tym, że będzie to nowsza wersja Wojny Światów. W Stanach obraz zadebiutuje 12 grudnia , w Polsce niestety ponad miesiąc później czyli 16 stycznia . Magia sci-fi powraca!


Marcin Moszyk
Say hello to my little friend ;>