"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

HBO rusza z produkcją nowego miniserialu 0

Rusza produkcja kolejnego serialu historycznego dla stacji telewizyjnej mającej w swoim dorobku Rzym.

Telewizja HBO rozpoczyna pracę nad produkcją nowego miniserialu opowiadającego o losach poszukiwania zabójcy Abrahama Lincolna, który w roku 1865 został śmiertelnie raniony przez niejakiego Johna Wilkesa Bootha. Fabuła ma skupiać się na poszukiwaniu zamachowca, któremu udało się zbiec z teatru gdzie zamordował Prezydenta. Mężczyźnie, za którym w pościg ruszył oddział Kawalerii z Nowego Jorku udało się uciekać przez 12 dni. Booth zginął 26 kwietnia 1865 roku w wyniku strzelaniny do tej pory nie wiadomo czy popełnił samobójstwo czy też został zastrzelony. Scenariusz mają napisać David Simon i Tom Fontana.

Jest to już kolejny projekt serialu HBO, jednej z najlepszych amerykańskich stacji telewizyjnych produkujących kultowe seriale. Jak do tej pory najbardziej znanymi projektami tej stacji były seriale: Sześć stóp pod ziemią, Rodzina Soprano, Kompania Braci oraz Anioły w Ameryce.

Logo telewizji HBOLogo telewizji HBO

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Marcin_Moszyk

Ooooo! Seriale HBO to to co tygryski lubią najbardziej :D Skończyłem oglądać Generation Kill (awesome!) i właśnie zabieram się za kolejne odcinki Johna Adamsa (1 odc zrobił na mnie duże wrażenie).

Proszę czekać…