"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Gigantycznych zarobków ciąg dalszy 0

Według doniesień prasowych Tobey Maquire ma zagrać w dwóch kolejnych częściach Spider-Mana za 50 mln $.

Niedawno mówiono o niebotycznych zarobkach aktorów, których stają się nieadekwatne do produkcji a dziś otrzymujemy informacje o umowie, jaką zawarł Tobey Maguire z wytwórnią Sony. Według doniesień prasowych za udział w dwóch kolejnych częściach filmu Spider-Man, aktor ma otrzymać gaże w wysokości 50 mln $. Nieoficjalnie mówi się również o tym, iż aktor miałby otrzymać również jakiś procent od wpływów filmu z wydań DVD oraz licencjonowanych gadżetów. Jeśli zaś doda się internetowe spekulacje o niektórych klauzulach: jak choćby gwarancja dla aktora, iż może przybywać na plan filmowy w innych godzinach niż wszyscy tak aby miał zapewniony kontakt z córeczką to oznacza, iż Sony bardzo zależało na udziale aktora.

Informacje te przekreślają plotki mówiące o poszukiwaniach nowego odtwórcy człowieka pająka. Jak na razie nie jest znana fabuła przyszłych części. Wiemy jedynie, iż mają być one kręcone jednocześnie a premiery następować mają w odstępie rocznym. Studio Sony zapowiedziało, iż chce tak pokierować filmem, aby fabuła stała się najważniejszą częścią filmu a nie tłem do wyjątkowych efektów specjalnych.

Tobey Maquire w filmie Spider-Man 3 2007Tobey Maquire w filmie Spider-Man 3 2007

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Michal_Dajer

Niby nie jest to sensacja ale z drugiej strony po raz kolejny aktorskie możliwości są mocno przeceniane. Maquire nie jest wybitnym aktorem aby płacić mu 25 mln $ za film. Niedawno mówiło się w Stanach o tym, że co raz większe żądania finansowe aktorów powoli sprawiają, że naprawdę ciężko się tam kręci filmy.

Inna sprawa, iż nie wiadomo na ile sukces Spider-Mana jest zasługą aktora a nie ot choćby popularnością samego komiksu.

Anonimowy

szczeze jak dla mnie to żadna sensacja, wychodzi tylko 25 mln za film, biorac pod uwage fakt ze 3 czesci pajaka zarobiły na swiecie grubo ponad 1,5 miliarda dolarów w kinach, wiec nie ma co sie dziwić ze studiu zalezy na aktorze, który sie sprawdził w roli i jest juz z nią utożsamiany.

Proszę czekać…