Konferencja prasowa Lejdis 0

Relacja z konferencji prasowej Lejdis – parę informacji o nowym filmie duetu oraz o Lejdis 2!

O 9:00 rozpoczęła się projekcia filmu Lejdis, jednego z dwóch pewniaków, którzy na pewno nie będą walczyć o Złote Lwy. O samym filmie się nie wypowiem, ponieważ twórczość Koneckiego oraz Saramonowicza kompletnie do mnie nie przemawia. Tuż po projekcji rozpoczęłą się konferencja prasowa. Mogliśmy porozmawiać między innymi ze scenarzystą, Andrzejem Saramonowiczem, jedną z głównych bohaterek, Edytą Łucją Olszówką oraz Magdaleną Boczarską, która w filmie grała rolę Arletty.

Konferencja prasowa LejdisKonferencja prasowa Lejdis

Jako że nikt nie chciał zadać pytania o Lejdis, pan Saramonowicz, wiedząc jak trudno zadaje się pytanie podczas konferencji, sam skierował je do pani Olszówki. Spytał ją, jak się jej żyje po tym filmie, na co sama aktorka stwierdziła, że była to dla niej bardzo wielka przygoda i żyje się jej dobrze. O samym Lejdis poza rozwodzeniem się na tym, że film albo zbiera recenzje bardzo na tak, albo bardzo nie, nic ciekawego nie było.

Wszystkich zebranych interesował kolejny obraz duetu, Saramonowicz – Konecki pod tytułem Idealny Facet dla mojej dziewczyny . Scenarzysta stwierdził, że jest to dla niego bardzo osobisty film, ponieważ włożył wiele energi w pracę nad nim oraz, że jest to najbardziej dojrzały scenariusz w jego karierze, zmuszający do reflekcji i przemyśleń. Generalnie jest to historia o miłości, ponieważ scenarzysta wierzy, że opowiadanie o tym jest potrzebne. Opowieść o uczuciu dwóch ludzi z różnych światów – bohater jest kompozytorem muzyki sakralnej (Marcin Dorociński) zwany Kostek. Pochodzi z ultra katolickiej rodziny. Magdalena Boczarska zagra Lunę, ultraliberalną kobietę – feministkę. Ona żyje w związku ze znaną feministką graną przez Izę Kunę. Fabuła oprze się na tym, że Kostek się w niej zakocha i będzie próbował zdobyć jej serce i na tym ma też polegać humorystyczny aspekt obrazu.

Film ma mieć premierę w styczniu. Na końcu zamieniono parę słów o planie nakręcenia Lejdis 2. Bohaterki miałyby powrócić do kin na jesień 2009 roku. Jeśli nic nie zmieni się, to zdjęcia ruszą w czerwcu 2009 roku.

W międzyczasie była bardzo interesująca konferencja Boiska Bezdomnych, który wywarł chyba, jak dotąd, największe wrażenie na samych dziennikarzach, jak i na osobie pani Aliny Janowskiej, która zagościła na owej konferencji. Szerzej o tym napisała Agnieszka Mucha w TEMACIE DNIA.

Konferencja prasowa LejdisKonferencja prasowa Lejdis

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…