Konkurs fryzjerski z Zohanem zakończony

Zohan już od dwóch tygodni strzyże widzów w polskich kinach a u nas najwyższe pora ogłosić komu Zohan postawnowił ofiarować swoje koszulki.

Kadr z filmu Nie zadzieraj z fryzjerem 2008Kadr z filmu Nie zadzieraj z fryzjerem 2008

Dziękujemy wszystkim za udział w naszej zabawie. Nagrody w konkursie otrzymują:

Cenobite
klaudia28
piwo_war
Poca12
Creed
Fly
Amorek
Helenkap
anielka11
kaskader

Zohan robił karierę jako Scrappy Coco.

- tak wyglądał konkurs -

Od piątku w kinach możemy już oglądać nowy film z Adamem Sandlerem w roli głównej. Na fdb.pl filmowe nagrody.

W najnowszej komedii Nie zadzieraj z fryzjerem /You Don’t Mess With the Zohan/, pomysłu Adama Sandlera, Roberta Smigela i Judda Apatowa (Wpadka /Knocked Up/), Sandler gra rolę Zohana, znakomicie wyszkolonego izraelskiego komandosa, który chcąc zerwać z dotychczasowa profesją najpierw pozoruje swoją śmierć, a następnie udaje się do Nowego Jorku, żeby spełnić swoje życiowe marzenie – zostać ‘stylistą fryzur’. Zohan usilnie stara się zamknąć swoją przeszłość, ale szybko przekonuje się, że odcięcie się od własnych korzeni nie jest to takie proste. Starają się go dopaść starzy i nowi wrogowie, jednak szybko okaże się, że nikomu nie wyjdzie na dobre zadzieranie z Zohanem.

Columbia Pictures, we współpracy z Relativity Media i Happy Madison Production, mają przyjemność zaprezentować Państwu najnowszą, wyreżyserowaną przez Dennisa Dugana komedię „Nie zadzieraj z fryzjerem /You Don’t Mess with the Zohan/. Producentami filmu są Adam Sandler i Jack Giarraputo. Scenariusz powstał dzięki zespołowej pracy tria: Adam Sandler & Robert Smigel & Judd Apatow. W roli producentów wykonawczych wystąpili Barry Bernardi i Robert Smigel. Zdjęcia do filmu są autorstwa Michaela Barretta. Przy filmie pracowali również: scenograf Perry Andelin Blake, projektantka kostiumów Ellen Lutter i kompozytor muzyki Rupert Gregson-Williams.

Izraelski komandos Zohan Dvir (Adam Sandler) – znany wszystkim w ojczystym kraju jako „Ten Zohan” – jest najbardziej sławnym żołnierzem oddziałów do walki z terroryzmem. Niezwykle zręczny i skuteczny w potyczkach, wydaje się nie do pokonania zarówno na polu walki, jak i w bardziej subtelnych podbojach płci pięknej. Szczególnie cięty jest na swojego wroga, palestyńskiego terrorystę Fantoma (John Turturro). Jednak Zohan skrywa pewien sekret… Mimo, że kocha swój kraj i jest mu całym sercem oddany, to jednak ma już dosyć ciągłej walki. Marzy mu się zupełnie coś innego – możliwość wyrażenia swojej kreatywności poprzez wykonywanie fryzur. To marzenie wydaje się jednak nierealne tak długo, jak długo Zohan tkwi w antyterrorystycznych strukturach. Jedynym pocieszeniem jest dla niego póki co trzymana w sekrecie pod łóżkiem ilustrowana książka Paula Mitchella z 1987 roku ze stylizacjami fryzur.

Kadr z filmu Nie zadzieraj z fryzjerem 2008Kadr z filmu Nie zadzieraj z fryzjerem 2008

Okoliczności zdają się sprzyjać Zohanowi, kiedy to pojawia się na horyzoncie jego odwieczny wróg, Fantom. Tym razem zamiast pojmać palestyńskiego terrorystę Zohan pozoruje swoją śmierć, pozostawiając wszystkich w przekonaniu, że Palestyńczykowi udało się jakoś dopaść niezniszczalnego agenta. A tymczasem uwolniony od ciężaru statusu bohatera narodowego Zohan potajemnie udaje się do Nowego Jorku w luku bagażowym z jedną koszulą na grzbiecie i dwoma towarzyszami – psami Scrappym i Coco.

Pierwszym przystankiem Zohana w Nowym Jorku jest legendarny salon fryzjerski Paul Mitchell, do którego zgłasza się z nową już tożsamością jako “Scrappy Coco.” “Scrappy” ma nadzieję zatrudnić się w zakładzie, jednak tam patrzą na niego z mieszaniną pogardy i politowania z uwagi na przestarzały styl jego stylizacji włosów. Jednak nawet to nie jest w stanie zniechęcić naszego adepta sztuki fryzjerskiej.
Z czasem okazuje się, że nawet w Nowym Jorku może cię dopaść przeszłość. Tak też jest w przypadku nowoupieczonego stylisty fryzur, kiedy to pewnego wieczoru udaje się po raz pierwszy do amerykańskiej dyskoteki. Tam właśnie, izraelski imigrant Oori, w Scrappym Coco rozpoznaje swojego narodowego bohatera i nie może uwierzyć własnym oczom, że Zohan jest cały i zdrowy i wiedzie spokojne życie w Nowym Jorku. Oori obiecuje jednak dochować tajemnicy związanej z podwójną tożsamością krajana.

Kadr z filmu Nie zadzieraj z fryzjerem 2008Kadr z filmu Nie zadzieraj z fryzjerem 2008

Początkowo Zohan nie najlepiej radzi sobie na rynku pracy. Nie chcą go przyjąć kolejne salony, do których się zgłasza. W desperacji odwiedza sklep z elektroniką prowadzony przez swojego nowego kumpla Oori w dzielnicy, w której, ku swemu zaskoczeniu, obserwuje jak Izraelczycy i Palestyńczycy żyją ze sobą w całkiem poprawnych stosunkach. Oori wpada na pomysł umieszczenia Zohana w trochę zapyziałym salonie, obsługującym starszą klientelę, ale zawsze dającym szansę na wykonywanie upragnionego zawodu. Co prawda zakład znajduje się po arabskiej stronie ulicy, a Zohan marzył przecież o zerwaniu z konfliktami narodowościowymi, ale czy w końcu nie mógłby spróbować pracować dla Palestynki? Właścicielką salonu jest Dalia (Emmanuelle Chriqui), która nie ukrywa swoich obaw jeśli chodzi o niedoświadczonego adepta sztuki fryzjerskiej. W końcu jednak Dalia daje się przekonać i zatrudnia Zohana do zamiatania podłóg.

Kadr z filmu Nie zadzieraj z fryzjerem 2008Kadr z filmu Nie zadzieraj z fryzjerem 2008

Zohan wykorzystuje okazję do chwycenia za nożyczki, kiedy jedna z fryzjerek Dalii rzuca pracę. Co prawda klientelę ma raczej wiekową i nadal trzyma się stylistyki rodem z folderu Paula Mitchella, ale dzięki swojemu urokowi zyskuje szybko renomę i osiąga świetne wyniki. W końcu dopiął swojego celu – szybko rozchodzi się w nowojorskim świecie starszych pań pogłoska, że Scrappy Coco jest prawdziwym cudotwórcą.
Chyba nie może być już lepiej: lista klientek jest długa, kasa salonu pęcznieje od wpływów, a pomiędzy Dalią i Zohanem zaczyna rozkwitać ciepłe uczucie. Jednak z czasem daje o sobie znać przeszłość agenta specjalnego. Jeden z lokalnych Palestyńczyków rozpoznaje go i daje znać jego odwiecznemu wrogowi Fantomowi, który niezwłocznie udaje się do Nowego Jorku, chcąc doprowadzić do jak najszybszej konfrontacji.
Dla Zohana to prawdziwa katastrofa – nie dlatego, …żeby obawiał się potyczki z Fantomem, ale dlatego, że udał się do Ameryki, żeby zostawić za sobą przeszłość. Z czasem okaże się jednak, że odwieczni wrogowie będą musieli połączyć siły i wspólnie stawić czoła niebezpieczeństwu, które zagraża dzielnicy.

Pytanie konkursowe:

Jaki pseudonim przybrał Zohan zaczynając dryzjerską karierę? Podpowiedź znajdziesz na pewno w kinie oraz czytając uważnie informacje o filmie, które prezentujemy powyżej!

Nagrody w konkursie:

10 x koszulka z filmu Nie zadzieraj z fryzjerem plus gadżety.

Regulamin konkursu.

1. Odpowiedzi należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.

2. W zgłoszeniu należy wysłać:

- prawidłową odpowiedź, w temacie e-maila wpisać: Fryzjer,

- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),

- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.

4. Na zgłoszenia czekamy do 22.09.2008 do godz. 23.59.

5. Wyniki podamy 23.09.2008 na stronie głównej fdb.pl.

6. Nagrody zostaną rozlosowanych wśród prawidłowych odpowiedzi spełniających wszystkie punkty regulaminu.