"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Kolejne kraje walczą o Oscary 0

Zapoznaj się z kolejnymi nominacjami krajowymi do nagrody Najlepszego filmu nieanglojęzycznego w Oscarach.

Niedawno kolejne 4 kraje poinformowały o swoich nominacjach do Ocarów w kategorii: Najlepszy Film Zagraniczny. Poza Chorwacją, Kanadą i Belgią swój wynik ogłosiła również Szwecja.

Kandydatem Chorwackim będzie film pt. Niciji Sin , którego reżyseruje Arsen Anton Ostojic. Film jest mroczną opowieścią o pewnym pozbawionym złudzeń weteranie z wojny Bośniackiej, który przypadkiem odkrywa tajemnice swojej rodziny. Reżyser podkreślił, iż film ma zwrócić uwagę świata na trudne relacje pomiędzy poszczególnymi ludźmi po konflikcie na Bałkanach.

Kanada wytypowała film reżysera Benoita Pilona o tytule The Necessities of Life . Jest to opowieść o myśliwym z plemienia Inuitów, który z powodu przewlekłej grużlicy zostaje wysłany do sanatorium w Quebecku. Zderzenie dwóch różnych kultur jest dla niego szokiem ale zarazem możliwością poznania zupełnie innego świata.

Belgijskim kandydatem do Oscara będzie zaś film, który zdobył tegoroczną nagrodę w Cannes (dostał nagrodę przyznawaną przez Europejską Sieć Kin Studyjnych). Chodzi oczywiście o film Eldorado w reżyserii Bouli Lannersa. Fabuła filmu to historia sprzedawcy samochodów, który pod wpływem dziwnych wydarzeń decyduje się podwieźć włamywacza do granicy z Francją. Jest to, więc film drogi, który ma pokazać jak w różnych miejscach można spotkać ludzi o zupełnie innej mentalności.

Oficjalnym kandydatem Szweckim został zaś film Jana Troella pt. Everlasting Moments . Reżyser już raz był nominowany w Oscarach w roku 1996 za scenariusz i reżyserię. Tym razem artysta nakręcił opowieść o pierwszej kobiecie w Szwecji, która została profesjonalnym fotografem. W filmie demaskowane są stereotypy, które były częste w momencie emancypacji kobiet.

OscaryOscary

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…