"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Spielberg i Jackson bez pieniędzy 0

Studio Universal wycofało się z realizacji trylogii Spielberga i Jacksona, Tintin. Obaj reżyserzy szukają nowego studia.

Jak donosi Los Angeles Time studio filmowe Universal wycofało się z finansowania trylogii Stevena Spielberga i Petera Jackson'a o nazwie Tintin. Według informacji podanych przez gazetę studio postanowiło nie angażować się w projekt, gdy reżyserzy przedstawili kosztorys mówiący o budżecie na poziomie 130 mln $. Obaj reżyserzy obecnie szukają nowego studia, które podjęłoby się finansowania projektu. Jak donosi gazeta brak udziału studia w projekcie nie jest związane ani z fabułą ani z reżyserami ale trudną sytuacją gospodarczą w Stanach. Nieoficjalnie również przyznaje się, iż nie jest pewne jak film spodobałby się w Stanach gdyż bohater komiksowy, na którym opiera się cały projekt jest najbardziej popularny w Europie, w Ameryce nie jest tak powszechnie znany.

Trylogia Tintin jest ekranizacją serii komiksów wydawanych w latach 1929 – 1976 przez belgijskiego artystę Georges’a Remi. Komiksy opowiadały o przygodach młodego reportera i podróżnika Tintina, któremu w podróżach po całym świecie towarzyszył wierny pies Miluś, kapitan Baryłka oraz wiele innych barwnych postaci. Według pomysłu reżyserów film miałby otworzyć zupełnie nową jakość w filmach przygodowych. Obaj zapowiadali, iż ich projekt zrewolucjonizuje cały ten gatunek filmowy.

Steven SpilbergSteven Spilberg

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…