Timur Bekmambetov ściga wieloryba 0

Reżyser Wanted zaczyna pracę nad nową wersją Mobi Dicka, klasyki literatury Hermana Melville’a.

Universal Pictures zdecydowało sie wyprodukować wielkobudżetową ekranizację działa literatury klasycznej Mobi Dick Hermana Melville’a. Autorem scenariusza będą Adam Cooper i Bill Collage, a reżyserią zajmie się Timur Bekmambetov (Wanted-Ścigani).

Scenarzyści z całym szacunkiem dla oryginalnej treści Malville’a stworzą styl noweli graficznej, która będzie miała inną strukturę. Nie będzie to narracja w pierwszej osobie morskiego wilka Ishmaela, który obserwuje obsesję Ahaba na punkcie zabicia wielkiego, białego wieloryba, co obezwładnia jego dobry osąd sytuacji jakos kapitana. Zmiana ta pozwoli przedstawić zdziesiątkowanie wielorybów przez wcześniejsze statki, zanim napotkał go Ahab. A Ahab będzie przedstawiony bardziej jako charyzmatyczny przywódca niż ponury obserwator.

Nasza wizja nie jest wizją Mobi Dicka naszych dziadków – powidział Cooper – To dla nas okazja, by wziąć ponadczasową klasykę i wykorzystać postęp efektów wizualnych, by opowiedzieć historię, która w swoim założeniu jest przecież przygodową akcją.

W międzyczasie Bekmambetov pracuje nad sequelem letniego hitu Wanted z Jamesem McAvoyem oraz Angeliną Jolie w rolach głównych.

Timur BekmambetovTimur Bekmambetov

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…