Say hello to my little friend ;>

Nieanglojezyczni kandydaci do Oscarów 0

Włochy, Chiny, Hong Kong, Islandia, Autonomia Palestyńska, Kolumbia,
Wenezuela, Rosja i Czechy wyznaczyły swoje filmowe propozycje do Nagród
Akademii 2008.

GomoraGomora

  • Włochy – Gomorra (Gomora)

Fabuła: Z władzą, pieniędzmi i przelewem krwi mieszkańcy Neapolu i Caserta stykają się każdego dnia. Ich życie toczy się, bowiem zgodnie z zasadami narzuconymi przez Gomorrę. Tylko nieliczni szczęśliwcy mogą marzyć o normalności. Pięć opowieści wpleciono w brutalny scenariusz, osadzony w okrutnym i, z pozoru wyimaginowanym, jednak głęboko zakorzenionym w rzeczywistości świecie.

  • Chiny – Dream Weavers — Beijing 2008

Fabuła: Film dokumentalny poświęcony przygotowanią do tegorocznej Olimipady W Pekinie.

Fabuła: Thriller akcji o kobiecie-wampirze żywiącej się sercami i skórami swoich kochanków.

  • Palestyna – Salt of This Sea

Fabuła: 28-letnia Soraya urodziła się i wychowała w Brooklynie, lecz nie powstrzymuje ją to przed decyzją o powrocie do rodzinnego kraju – Palestyny. W Ramallah próbuje odzyskać pieniądze zostawione przez dziadków, ale bank odmawia. W kraju przodków poznaje Emada i z nim podejmuje starania o życie, które będą mogli nazwać normalnym…

  • Islandia – White Night Wedding

Fabuła: Historia zbliżającego się wesela pewnego starszego profesora z młodą i piękną kobietą

  • Kolumbia – Perro come perro (Dog Eat Dog)

Fabuła: Narkotykowy thriller, a jednocześnie pierwszy kolumbijski film, który pokazano na festiwalu w Cannes.

  • Wenezuela – El tinte de la fama (The Taint of Fame)

Fabuła: Młoda dziewczyna ma nadzieję uciec od ubóstwa uczestnicząc w konkursie na sobowtóra Marilyn Monroe.

Fabuła: Na imię miała Alisa i mieszkała nad morzem. Jej życie było całkiem zwyczajne. Marzyła o balecie, śpiewała w dziecięcym chórze i chodziła do szkoły specjalnej. Kiedy miała 6 lat przestała mówić. Kiedy miała 17 przeprowadziła się do Moskwy, a kiedy miała 18 poznała jego… i zniknęła. W wielkich miastach takie rzeczy zdarzają się cały czas.

Fabuła: Grupa teatralna z Pragi przybywa do Krakowa by zaprezentować sceniczną adaptację powieści Dostojewskiego Bracia Karamazow na miejskim festiwalu teatru alternatywnego. Przedstawienie ma być pokazane w szczególnej przestrzeni miejscowej stalowni. Gdy rozpoczynają się próby, śledzimy nie tylko emocjonalną opowieść dotyczącą zagadnień wiary, nieśmiertelności i zbawienia ludzkiej duszy, lecz także związki jakie łączą członków grupy, w dziwny sposób odzwierciedlające wielkie tematy Dostojewskiego. Dramat sceniczny przenosi się do prawdziwego świata, gdy podczas jednej z prób dochodzi do tragedii, która dotyka jednego z widzów…

Do walki o Nagrodę Akademii w kategorii filmów nieanglojęzycznych zaproszono 96 krajów z całego świata. Nominacje zostaną ogłoszone 22 stycznia 2009 roku, 81. gala rozdania Oscarów odbędzie się miesiąc później, czyli 22 lutego.

KaramazoviKaramazovi

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…