Maggie Q w The Warrior and the Wolf 0

Aktorka zastępuje Tang Wei w chińskiej superprodukcji historycznej Tian Zhuangzhuanga

Maggie Q zagra główną rolę w The Warrior and the Wolf – wysokobudżetowy historyczny film akcji w reżyserii jednego z lepszych chińskich twórców, Tian Zhuangzhuang.

Gwiazda Szklana pułapka 4.0 i Mission: Impossible III zastępuje tym samym w tej roli Tang Wei, aktorkę, która ma zakaz pracy w Chinach przez ryzykowny występ w Ostrożnie, pożądanie!.

Jest to epicka opowieść o dwóch wojownikach w starożytnych Chinach. Zdjęcia już rozpoczęły się w prowincji Xinjiang. Premiera planowana jest w 2009 roku. W filmie zagrają także Japończyk, Joe Odagiri (Tokyo Tower, Shinobi, Heart Under Blade) i Taiwańczyk, Tou Chung-hua (Ostrożnie, pożądanie!, July Rhapsody.)

Tian, reżyser między innymi takiego wielkiego obrazu jak The Blue Kite jest z tak zwanego Piątego Pokoleniu, do którego należy także Zhang Yimou. Ostatnio reżyserował The Go Master z 2006 roku.

Wolf jest koprodukcją Edko Films z Hong Kongu, japońskiej Ogura Jimusyo Co, chińskiej Perfect World Culture i MediaCorp Raintree Pictures z Singapuru.

Wielki budżet pociąga ze sobą także niesamowitą ekipę techniczną. Mamy tu zdobywcę Oscara za najlepsze kostiumy, Emi Wada (Hero, Dom latających sztyletów), twórcę efektów do Shreka 2 i Hero, Ellen Poon i operatora Wang Yu (Suzhou River, Pociąg.)

Rozmowy na temat sprzedaży międzynarodowej trwają. Miejmy nadzieję, że film także trafi do Polski.

Maggie QMaggie Q

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…