Kenneth Branagh reżyserem Thora! 0

Aktor i reżyser, Kenneth Branagh negocjuje ze studiem Marvela reżyserię adaptacji komiksu Stana Lee

Kenneth Branagh negocjuje z studiem Marvela reżyserię filmu Thor. Premiera adaptacji komiksu ma odbyć się 4 czerwca 2010 roku.

Kenneth BranaghKenneth Branagh

Branagh jest kolejnym reżyserem, który niegdyś zajmował się artystycznymi projektami, a teraz weźmie się za wysokobudżetowy komiks. Do tego grona należą między innymi Christopher Nolan (Batman Początek, Mroczny Rycerz) oraz Gavin Hood (X-Men Origins: Wolverine). Trzeba przyznać, że to trochę zaskakujące, ponieważ zawsze jest ryzyko, że twórca robiący dobre filmy artystyczne, nie poradzi sobie z wysokobudżetową superprodukcją. Ale z drugiej strony, taki człowiek może dać coś dojrzalszego gatunkowi.

Przypomnijmy, że poprzednio miał reżyserować Matthew Vaughn, lecz zrezygnował w czerwcu i od tego czasu producenci szukali nowego reżysera.

Scenariusz Thora napisał Mark Protosevich (Jestem legendą).

Jest to adaptacja komiksu Stana Lee. Tworząc zwrócił się w stronę nordyckich podań i mitów, wykorzystując boga grzmotów do stworzenia nowego herosa, aczkolwiek aroganckiego. Aby nauczyć go pokory, jego ojciec bóg Odyn zabiera mu pamięć o boskości i przekształca w studenta medycyny, Donalda Blake’a. Po studia, jako chirurg, odkrywa młot Thora, dzięki któremu może przekształcać się w boga kiedy ma taką potrzebę.

Mimo wszystko fabuła filmu ma odbiegać od typowej z komiksu, którą opisałem wyżej. Twórcy podkreślali, że akcja ma dziać się w Asgardzie, a klimatem bardziej przypominać filmy Władca Pierścieni.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…