Ciekawostki z Wojen Klonów

Oficjalna strona opublikowała zdjęcia, pokazujące ciekawostki, które można przeoczyć przy seansie

Od piątku Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów leci w naszych kinach, promując i zapraszając nas do serialu, który, miejmy nadzieję, zadebiutuje również w polskiej telewizji. Jak wszyscy wiemy, serial rozpoczyna emisje na zachodzie 3 października.

Zawsze w sadzie jest tak, że w tle jest pełno ciekawostek, które można odkrywać za każdym seansem. Osobiście, gdy oglądam któryś epizod to po kilkutysiącach razy zawsze coś ciekawego rzuci się w oczy. A to jakaś postać występuję przez parę sekund w tle, stojąc sobie i dumnie się prezentując, a to jakiś napis, a to nawiązanie do czegoś i tym podobne.

Oficjalna strona www.starwars.com pokazała parę zdjęć prezentujących 10 ciekawostek z kinowych Wojen Klonów. Za pierwszym razem ciężko jest wyłapać w kinie i z całą pewnością jest to czubek góry lodowej, ale zdecydowanie warty uwagi. Dla niefanów oraz tych co przeoczyli prezentuję je poniżej.

1. Scena z początku fimu, Jabba rozmawia z kanclerzem Palpatine. W tle za nim widać senackiego komandosa. W skład tego specjalnego oddziału dla odmiany wchodzą sami ludzie, nie ma ani jednego klona. Jak widzimy po ich ciekawych strojach, bardzo przypominają przyszłych gwardzistów imperatora pomieszanych z mundurami szturmowców. Według informacji są bardzo związani z senaccką gwardią.

Wojny KlonówWojny Klonów Wojny KlonówWojny Klonów

2. Jedną z pierwszych postaci, jakie poznajemy w kinowym pilocie serialu jest admirał Yularen. Wnikliwe oko zauważy, że jest to ten sam człowiek, którego widzieliśmy w Nowej Nadziei podczas spotkania na Gwieździe Śmierci. Tylko że wówczas miał już tytuł Wielkiego Admirała (stąd biały mundur).

Wojny KlonówWojny Klonów

3. Przy wystrzale z dział mieliśmy scene na Gwieździe Śmierci, gdzie jeden z żołnierzy łapał się za głowę. Tak samo mamy i w Wojnach Klonów.

Wojny KlonówWojny Klonów Wojny KlonówWojny Klonów

4. Ranny klon podpierający się na karabinie.

Wojny KlonówWojny Klonów

5. Los droida należącego do Whorma Loathsoma. Tak szybko ginie, że można to przeoczyć.

Wojny KlonówWojny Klonów Wojny KlonówWojny Klonów

6. Malunki na kanonierkach Republiki, nawiązującego do tradycji z czasów II Wojny Światowej. Tworzy to całkiem ciekawy klimat.

Wojny KlonówWojny Klonów

Wojny KlonówWojny Klonów

Wojny KlonówWojny Klonów

7. R2-KT – mały droid przewijający się przez Wojny Klonów ma dość ciekawą, niewiarygodną historię. W prawdziwym świecie został stworzony, aby upamiętnić Katie Johnson, zmarłą córkę założyciela 501 legionu. Teraz zostało to też zrobione w oficjalnych Gwiezdnych Wojnach za co należą się twórcom brawa.

Wojny KlonówWojny Klonów R2-KTR2-KT

8. Dość humorystyczny aspekt samej Wojny. Szturmowcy kopiący rozwalonego droida.

Wojny KlonówWojny Klonów

9. W klubie Ziro Hutta dzieją się dość ciekawe rzeczy. Na wstępie widać, że drinki serwuje droid medyczny (widzieliśmy go często w Imperium Kontratakuje, chociażby gdy naprawiał rękę Luke’owi). A w drugim zdjęciu, gdy je trochę rozjaśnić, można zobaczyć ciekawą rzecz.

Wojny KlonówWojny Klonów Wojny KlonówWojny Klonów

10. 1 – głowa Bitha, 2 – logo zespołu Maxa Reebo, 3 – logo Lucasfilm Animation, 4 – zapisany w Aurebesh napis „www.starwars.com”.

Wojny KlonówWojny Klonów

Z całą pewnością jest to tylko parę z naprawdę wielkiej ilości ciekawostek, które znajdują się w samym pilocie. Fanom mogę polecić częstsze i uważniejsze oglądanie i wychwytywanie tychże smaczków. A zwykłym widzom… Spróbujcie pobawić się w fanów i znajdźcie coś, co skrywa tło nowych przygód bohaterów Gwiezdnej Sagi.

3 pażdziernika premiera serialu – zapraszam do obejrzenia ostatniej zapowiedzi samego serialu oraz klipu z Yodą w akcji z pierwszego odcinka:

Trailer:

Klip z Yodą: