Say hello to my little friend ;>

Wajda chce nakręcić film o Wałęsie 0

Najbardziej utytułowany z polskich reżyserów zamierza dokończyć trylogię, rozpoczętą Człowiekiem z marmuru i Człowiekiem z żelaza.

Bohaterem filmu, wieńczącego wieloletnią karierę Wajdy, będzie historyczny przywódca Solidarności – Lech Wałęsa.

Bardzo chciałbym zrobić film, który pokazywałby Lecha Wałęsę w najpiękniejszym momencie jego życia – powiedział Wajda w TVN24 . Laureat honorowego Oscara wymyślił już nawet zakończenie przyszłego dzieła: lider Solidarności staje przed amerykańskim Kongresem i mówi: My, naród. Kto inny tak powiedział? -zapytał retorycznie współtwórca polskiej szkoły filmowej.

Andrzej WajdaAndrzej Wajda

Wajda przypomniał, że od dawna jest namawiany, aby nakręcić kontynuację Człowieka z marmuru i Człowieka z żelaza. Po tamtych dwóch, teraz chyba powinien być człowiek nadziei – stwierdził reżyser. To byłoby dobre określenie dla Lecha Wałęsy 'Człowiek nadziei', bo on dał mnie osobiście, a myślę że nie tylko mnie, wielką nadzieję – dodał.

Wajda nie ma wątpliwości, że były prezydent zasługuje na uznanie rodaków. Są ludzie, którzy tworzą historię, są w pewnym momencie niezastąpieni i dają swoją największą siłę. Lech Wałęsa odegrał tę rolę i za to powinniśmy go kochać Za to mu się należy nie tylko Nobel od obcokrajowców, ale i wszyskie nasze wyróżnienia – jakie tylko mogą być – powiedział 82-letni reżyser, który niedawno zakończył zdjęcia do filmu Tatarak na podstawie prozy Jarosława Iwaszkiewicza.

Źródło: Dziennik.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Ronaldinho 2008-09-30

Dla mnie są, widziałem jego akta SB, więc wiem, że był agentem. Zresztą nie tylko akta o tym świadczą ale i pośrednio "Nocna zmiana". Przyznanie sie do bycia agentem jest rzeczą trudną, zdecydowanie dla najbardziej odważnych, jakieś 80% na wstępie zawsze twardo zaprzecza (np Wołoszański), a później jednak się przyznają, gdy zobaczą akta. Większość myśli, że może to zataić, ale prawda i tak wyjdzie na jaw.

Ronaldinho 2008-09-30

Też go szanuję, ale mógłby się wreszcie przyznać do bycia agentem.

Fajnie, jeśli Wajda zdecyduje się na nakręcenie tego. Będzie kolejny bardzo dobry film, być może z pewną nominacją do Oscara :)

Proszę czekać…