Maciej Cuske filmuje Kruzenshtern 0

Maciej Cruske postanowił nakręcić dokument o życiu i pracy na rosyjskiej jednostce szkoleniowej – okręcie Kruzenshtern.

Wielokrotnie nagradzany reżyser, Maciej Cuske („Kuracja” „Elektryczka”, „Pamiętaj abyś dzień święty święcił”), rozpoczął realizację nowego filmu dokumentalnego „Kruzenshtern”.

Maciej CuskeMaciej Cuske

Okręt Kruzenshtern, wielka chluba Rosji, od kilkudziesięciu lat pływa jako jednostka szkoleniowa dla przyszłych marynarzy floty handlowej. Ekipa filmowa towarzyszyć będzie załodze statku podczas życiowego egzaminu, jakim niewątpliwie jest trzymiesięczny rejs z Kaliningradu do Santadner.

Dzisiejsza szkoła morska nie różni się wiele od tej sprzed stu lat. Pewnie, gdy tworzyła się potęga rosyjskiej floty za cara Piotra I szkolenie odbywało się podobnie: ostra dyscyplina, pływanie w najtrudniejszych warunkach pogodowych, praca na wysokich masztach na pełnym morzu, kilka miesięcy poza domem i Ojczyzną – to z pewnością również egzamin dojrzałości dla każdego z kursantów. Egzamin, po którym rosyjski chłopak zamienia się w dojrzałego Rosjanina.

Od 23 września do 2 grudnia 2008 roku ekipa filmowa będzie towarzyszyć załodze jednego z największych i najpiękniejszych żaglowców na świecie. Podróż rozpocznie się i zakończy w porcie Svetłyj w Kaliningradzie, poprowadzi przez porty Europy – Bremenhaven, Santa Cruz, Santander.

Rejs odbędzie się w dwóch etapach. Pierwszy etap zakończy się 22 października na Teneryfie, drugi rozpocznie 23 listopada w Rostoku.

Trasę i relację z rejsu będzie można śledzić na fotoblogu pod adresem:www.arkanastudio.pl/kruzenshtern.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…