"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Transformers 2 ze scenami IMAX 0

Michael Bay postanowił nakręcić trzy sceny przy użyciu technologii IMAX. Zapowiada się zmiana w podejściu wielkich wytwórni do tej technologii.

Reżyser kontynuacji Transformers Michael Bay postanowił nakręcić trzy scenki przy użyciu technologii IMAX. Jak poinformowały amerykańskie media sceny w tej technologii mają pojawić się również w Iron Man 2 Jona Favreauoraz Y: The Last Man D.J. Caruso.

Zmiana w podejściu wielu głównych amerykańskich wytwórni oraz samych reżyserów jest zasługą Christophera Nolana, który podczas kręcenia Mrocznego Rycerza stworzył 6 scen w tej technologii. Dzięki temu zabiegowi oraz nagłośnieniu efektów, jakie z tego uzyskano udało się jak dotychczas zarobić 60 mln $ z samych tylko kin IMAX. Jest to ogromny sukces tej technologii, która jest o wiele droższa niż realizowanie w normalnych wersjach.

Sceny kręcone w technologii IMAX są realizowane na taśmie 70mm, przez co jakość obrazu jest o wiele większa niż w standardowych 30mm. Dzięki dużo lepszej możliwości prezentowania efektownych scen akcji wielu widzów woli wydać więcej pieniędzy na oglądanie filmu na wielkim ekranie IMAXa w zamian za to cieszyć się niespotykaną jakością.

Michael BayMichael Bay

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…