Znamy reżysera God of War

Oficjalnie potwierdzono, że Brett Ratner został reżyserem ekranizacji hitowej gry wideo dla Universal Pictures

Brett Ratner ( X-Men: Ostatni bastion, Godziny szczytu) w wywiadzie dla serwisu UGO oficjalnie potwierdził, że został reżyserem filmu God of War . Universal Pictures wykupiło prawa do ekranizacji popularnej gry wideo wydanej wiosną 2005 roku przez Sony Computer Entertainment. Producentami zostaną Charles Roven i Alex Gartner.

God Of WarGod Of War

Gra opowiada historię Kratosa , dawniej spartańskiego wojownika, który jest teraz na usługach bogów. Bogowie chcą użyć Kratosa dla swoich potrzeb. Grecki bóg wojny, Ares, zrobił wielką rozróbę w Atenach. Wypuścił na całą Grecje hordy wściekłych zombie i inne potwory. Kratos dostał zadanie zdobycia Puszki Pandory. Puszkę musi znaleźć, gdyż jej moc pozwoli na dokonanie rzeczy niemożliwej: zabicie boga. Na samym początku gry ma miejsce samobójczy skok Kratosa ze skały w wodę. Gracz cofa się jednak w czasie, by dowiedzieć się co było tego przyczyną.

Pierwsza część gdy stworzonej przez Davida Jaffe’a i Shannona Studstilla wydana została na platformę PlayStation 2 w marcu 2005 roku. Dwa lata później, w marcu 2007 roku pojawił się sequel gry , a w tym roku wydano prequel na platformę PlayStation Portable.

Opis gry: wikipedia.pl


Marcin Moszyk
Say hello to my little friend ;>