Lucas wybrał reżysera! 0

George Lucas wybrał Anthony’ego Hemingwaya do reżyserii swojego dramatu wojennego, Red Tails

Lucasfilm zatrudniło Anthony'ego Hemingwaya do reżyserii Red Tails, dramatu wojennego pełnego akcji i przygodu o czarnoskórych pilotach eskadry myśliwskiej. Film oczywiście osadzony w realiach II Wojny Światowej i bazowany na prawdziwych przygodach owej eskadry.

Anthony HemingwayAnthony Hemingway

O filmie mówi się już od 2 lat, kiedy to sam Lucas chciał go jeszcze reżyserować. Całkiem prawdopodobnie powodem rezygnacji z reżyserii było zweryfikowanie swoich sił i przeznaczenie je na wymyślenie historii. Mówi się też, że potajemnie szykowany jest nowy epizod Gwiezdnych Wojen bazowany na grze Star Wars: The Force Unleashed. Chyba najbardziej prawdopodobną wersją jest po prostu praca nad dwoma serialami osadzonymi w świecie Star Wars.

W przypadku Red Tails Lucas będzie producentem wykonawczym a także sfinansuje projekt poprzez Lucasfilm. John Ridley został zatrudniony w zeszłym roku do napisania scenariusza.

Producentami będzie Rick McCallum (Nowa Trylogia Gwiezdnych Wojen) oraz Charley Floyd Johnson. Mają rozpoicząć pracę w marcu we Włoszech, Pradze oraz na Chorwacji.

Jest to opowieść o młodych pilotach, którzy pokonali rasizm w wojsku tworząc Czarną Eskadrę, która zgromadziła pierwszych czarnoskórych pilotów w historii Stanów Zjednoczonych. Ich samoloty miały czerwony ogony i stąd wziął się tytuł obrazu.

Hemingway nie ma doświadczenia w kinie, pracował natomiast przy serialach CSI: NY, Herosi oraz The Wire. Z całą pewnością jest to dla niego szansa na wybicie się i trafienie do pierwszej ligi Hollywood.

Czy ją wykorzysta? Przekonamy się prawdopodobnie pod koniec 2009 roku albo w 2010. Dokładna data nie jest znana.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…