"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Pieski wygrywają 0

Zobacz, jaki film wygrał w rankingu Box Office USA a kto okazał się wielkim przegranym. Dowiedz się jaki film okazał się wielkim przegranym.

Miniony weekend był jednym z najbardziej zaskakujących, jeśli chodzi o kino Amerykańskie. Łącznie producenci zgarnęli duże 95, 3 mln $, mimo że zawiodła komedia będąca satyrą na Hollywoodzki styl. Niektórzy mówią o weekendzie cudów”, bowiem Beverly Hills Chihuahua wygrał i to mocno z Miastem Ślepców. Zapraszam do zapoznania się z rankingiem, Box Office USA.

Tak jak wyżej wymieniałem pierwsze miejsce zdobyła nowość tego weekendu, czyli Beverly Hills Chihuahua . Najnowszej produkcji Raja Gosnella udało się zdobyć mocne 29 mln $. Sam wynik filmu był sporym zaskoczeniem większości analityków, którzy na produkcji nie pozostawiają suchej nitki. Opowieść o pieskach Chihuahua zbiera słabe opinie wśród krytyków, którzy tą produkcję podają jako jaskrawy przykład ogłupienia Hollywood gdzie za gwiazdę można zrobić byle, kogo.
Co ciekawe produkcja o gadających pieskach zyskała najwięcej w jednostkowych zyskach na jedną kopie. Z każdej kopii (a było ich blisko 3’215) udało się zebrać blisko 9’020 $.

Na drugim miejscu w ten weekend uplasował się thriller D.J. Caruso pt. Eagle Eye z udziałem Shii LaBeoufa. Produkcji tej udało się zarobić jedynie 17,7 mln $, co jak na drugi tydzień wyświetlania nie jest najlepszym wynikiem. Mimo wszystko nie doszło do dużego spadku przychodów w porównaniu z debiutem gdyż wyniósł on zaledwie 39 %. Łącznie w ciągu dwóch tygodni obrazowi udało się uzbierać 54,6 mln $ przychodów.

Trzecią pozycję zajęła druga nowość tygodnia, Nick and Norah's Infinite Playlist. Komedii romantycznej z udziałem Michael Cera oraz Kat Dennings udało się zarobić dobre 12 mln $. Wynik zasługuje na pochwałę tym bardziej, iż ten obraz można było oglądać w zaledwie 2’421 kopiach. Analitycy jednak nie wróżą filmowi zbyt zawrotnej kariery i spodziewają się dużego spadku w przyszłym weekendzie.

Na czwartej pozycji w ten weekend uplasowały się Noce w Rodanthe z udziałem takich gwiazd jak Richard Gere oraz Diane Lane. Melodramatowi George'a C. Wolfe'audało się zarobić 7,3 mln $, co jest całkiem dobrym wynikiem. W porównaniu z zeszłym weekendem mamy do czynienia ze spadkiem przychodów o 45 %. Jak na produkcje, która skierowana jest raczej do wąskiego grona odbiorców produkcja radzi sobie całkiem nieźle. Dotychczas udało się zarobić 25,1 mln $, co producentów na pewno cieszy.

Piąta pozycja to zarazem jedno z pierwszych zaskoczeń weekendu. Po wprowadzeniu do szerszej dystrybucji western Appaloosa zarobił, aż 5,0 mln $. Piszę, aż, bo po raz pierwszy od dawien dawna mamy do czynienia ze wzrostem przychodów o 3321 %. Po tym filmie widać wyraźnie jak dystrybutorzy boją się westernów. Mimo doborowej obsady (Viggo Mortensen, Ren?e Zellweger, Jeremy Irons) produkcja Eda Harrisa rusza raczej ostrożnie. Dziwi to szczególnie, iż projekt zebrał dosyć dobre recenzje, mówi się o nim jak o powrocie westernów w starym stylu. W ciągu 3 tygodni wyświetlania w kinach producenci zarobili jak na razie 5,5 mln $.

Szóstą pozycję zajął Lakeview Terrace . Thriller Neil'a LaBute opowiadający o trudnym życiu na przedmieściu oraz prześladujących młode małżeństwo policjancie, zbiera średnie recenzje. Spadek przychodów o 35 % spowodował, iż obraz w ten weekend zarobił 4,5 mln $. Wynik na pewno nie zachwyca tym bardziej, iż w ciągu 3 tygodni na koncie projektu jest jak na razie 32 mln $. Co prawda udało się przekroczyć budżet ale mimo wszystko po obrazie z udziałem Samuela L. Jacksona spodziewano się czegoś lepszego.

Na siódmej pozycji znalazła się produkcja braci, Coen pt. Tajne przez poufne. W ten weekend doszło do spadku przychodów, o 34 %, co jest równoznaczne z przychodem w wysokości 4,0 mln $. Jest to jedna z lepiej sprzedających się produkcji braci. Jak na razie produkcji udało się zebrać łączny przychód w wysokości 51,6 mln $. Jak na 4 tydzień wyświetlania i niezbyt przychylną publiczność jest to całkiem przyzwoity wynik.

Ósmą pozycję zajął w ten weekend film pt. Fireproof. Jest to kolejny bardzo dobry wynik produkcji zrealizowanej przez ewangelistów amerykańskich. Produkcja mocno akcentująca katolicyzm tym razem zarobiła 4,0 mln $. Co prawda spadek przychodów wyniósł 40 % ale jak na zaledwie 852 kopie widać wyraźnie, że takie produkcje przyciągają do kin wierzących Amerykanów. Co ciekawe film jest również jednym z najbardziej kasowych jeśli porówna się stosunek przychodów do budżetu. Producenci wydali na film zaledwie 0,5 mln $ a jak na razie (po 2 tygodniach) mają na swoim koncie 12,4 mln $.

Na dziewiątej pozycji znalazła się kolejna nowość i zarazem kolejne zaskoczenie. Komedia An American Carol, która miała okazać się przebojem zarobiła ledwie 3,8 mln $. Najwyraźniej blask Davida Zuckera nieco przybladł i parodia na filmy dokumentalne i samą postać Michaela Moore'a nie przyciągnęła widzów do kin. Niektórzy analitycy podejrzewają, że mimo różnych opinii wiele osób zgadza się z Moore’am i jego krytycznym stosunkiem do niektórych spraw.

Całą dziesiątkę zamyka satyryczny dokument pt. Religulous. Mimo wyświetlenia w zaledwie 502 kopiach produkcji udało się zarobić mocne 3,8 mln $. Wynik ten bardzo mocno podzielił analityków, którzy zastanawiają się źródła sukcesu tego filmu. Tym bardziej, że nie jest ani wybitny ani jakoś specjalnie medialny. Nie miał również jakiejś wyjątkowej promocji a mimo tych wydawałoby się niesprzyjających okoliczności przyciągnął do kin wielu widzów. Największą niewiadomą pozostaje pytanie, jak poradzi sobie w kolejnych tygodniach. Ale aby poznać odpowiedź będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość.

Z innych nowości największym przegranym okazała się komedia Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi, która zarobiła ledwie 1,4 mln $. Bardzo słabo zadebiutował również film z udziałem Julianne Moore pt. Miasto ślepców, którego przychód wyniósł 2 mln $.

W przyszłym tygodniu o widzów powalczą cztery tytuły. Najciekawszym z nich na pewno będzie najnowsza produkcja Ridleya Scotta pt. W sieci kłamstw. Poza tym dramat sportowy The Express, film fantasy City of Ember oraz remake Hiszpańskiego horroru [Rec] pt. Quarantine.

Beverly Hills Chihuahua 2008Beverly Hills Chihuahua 2008 Noce w Rodanthe 2008Noce w Rodanthe 2008 Tajne przez poufne 2008Tajne przez poufne 2008 Religulous 2008Religulous 2008

Poniżej przedstawiam tabelkę z wynikami amerykańskiego Box Office (MP – miejsce poprzednie).

LP MP TYTUŁ FILMU WYNIK

WEEKEND
ZMIANA

(%)
LICZBA

KOPII
ŁĄCZNY

WYNIK
TYG. NA

EKRANIE
1 N Beverly Hills Chihuahua 29,0 mln $ —-

3 215

29,0 mln $ 1
2 1 Eagle Eye 17,7 mln $ - 39,3

3 516

54,6 mln $ 2
3 N Nick and Norah's Infinite Playlist 12,0 mln $ —-

2 421

12,0 mln $ 1
4 2 Noce w Rodanthe 7,3 mln $ - 45,2

2 702

25,0 mln $ 2
5 37 Appaloosa 5,0 mln $ + 3,321

1 045

5,5 mln $ 3
6 3 Lakeviev Terrace

4,5 mln $ - 35,4

2 574

32,1 mln $ 3
7 5 Tajne przez poufne 4,1 mln $ - 34,1

2 397

51,6 mln $ 4
8 4 Fireproof 4,0 mln $ - 40,5

852

12,4 mln $ 2
9 N An American Carol 3,8 mln $ —-

1 639

3,8 mln $ 1
10 N Religulous 3,5 mln $ —-

502

3,5 mln $ 1
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…