"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Travis Wright się broni 0

Scenarzysta Travis Wright broni swojego pomysłu na kontynuację słynnego filmu Ridleya Scotta pt. Łowca Androidów.

Scenarzysta Eagle Eye, Travis Wright nie tak dawno wywołał burzę informując o planach powstania scenariusza do filmu Łowca Androidów 2 a już przyszło mu bronić samego projektu. Sam pomysł na kontynuację przeboju wywołał ostry spór wśród fanów produkcji, którzy podzielili się na tych całkowicie krytykujących ewentualny sequel jak i entuzjastów.

Wright w wywiadzie udzielonym mediom przede wszystkim uściślił swoją poprzednią wypowiedź. Potwierdził, iż przy okazji wydania odświeżonej wersji filmu na DVD istniały plany studia na kontynuacje, nad którą pracował wspólnie z Johnem Glennem oraz Budem Yorkinem, ale ostatecznie pomysł upadł. Potwierdził, iż powstały wtedy kilka wersji, które jednak nie uzyskały akceptacji.

Scenarzysta podkreślił, iż podchodzi do projektu jako fan fantastyki, który chciałby przekonać się, co wydarzyło się z głównymi bohaterami. Szczególnie nurtujące są pytania odnośnie dalszych losów replikantów oraz Rachel (głównej bohaterki filmu). Zdradził, iż nawet wbrew akceptacji studia filmowego napiszę scenariusz, choćby tylko dla siebie.

Travis Wright oznajmił również, iż od dawna marzyło mu się napisanie scenariusza do Łowców Androidów 2 ale nie jest to jego żaden priorytet. Ma inne zobowiązania, wobec czego w wolnych chwilach będą powstawały zaledwie zarysy fabuły ewentualnego sequela.

Fani pierwszej części zwracają szczególną uwagę na fakt, iż akcja filmu dzieje się w roku, 2019 czyli za około 10 lat. Jako, iż jest mało prawdopodobne, aby świat zmienił się taki sposób, jaki jest przedstawiony w filmie dość trudno byłoby uzasadnić akcję. Wszyscy za to są zgodni, co do tego, iż jeśli już ma zostać nakręcona druga część to reżyserem ponownie powinien zostać Ridley Scott.

Łowca androidów 1982Łowca androidów 1982

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…