"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Mirren w ekranizacji sztuki Szekspira 0

Helen Mirren wystąpi w najnowszej ekranizacji powieści Williama Szekspira pt. Burza. Przeczytaj kto jeszcze wystąpi w filmie.

Według jednego z czołowych amerykańskich serwisów filmowych Helen Mirren podpisała kontrakt na udział w filmie Tempest. Reżyserią ma zająć się Julie Taymor (wyreżyserowała film Across the Universe). Całość opierać ma się na powieści Williama Szekspira pod tym samym tytułem.

Burza to jedna z ostatnich książek tego autora. Opowiada o Prospero, prawowitym księciu Mediolanu, pozbawionym tronu przez swojego brata i wysłanym na wyspę wraz ze swoją córką Mirandą. Dzięki swoim umiejętnościom magicznym Prospero uwalnia, uwięzionego przez wiedźmę Sykoraks w pniu drzewa, ducha Ariela, który staje się jego sługą i niewolnikiem. Na wyspie poznają Kalibana, syn Sykoraksa. Ten jednak próbuje zgwałcić Mirandę, przez co zostaje uwięziony w jaskini.
Wydarzenia w książce toczą się w momencie, w którym obok wyspy przepływa statek z Antonio, Gonzalo oraz Alonso wraz z synem Ferdynandem i bratem Sebastianem. Prospero wywołuje tytułową burzę, która sprawia, że statek ulega katastrofie, a jego pasażerowie, bez większych obrażeń trafiają na wyspę. Tam też dochodzi do manipulacji ocalałych pasażerów co ma na celu opuszczenie wyspy przez wszystkich.

W fabule filmu Prospero ma być kobietą, którą zagra właśnie Helen Mirren. Jeremy Irons zagra Alonso, króla Neapolu. W pozostałych rolach wystąpią Djimon Hounsou, Russell Brand, Alfred Molina, Ben Wishaw i Felicity Jones. W nieoficjalnych informacjach pada również nazwisko Geoffrey'a Rusha.

W listopadzie mają rozpocząć się zdjęcia do filmu, które odbywać się będą na Hawajach. Producentami obrazu zostali Bob Chartoff, Lynn Hendee i Julia Taylor-Stanley. Całość powstaje dla studia Miramax.

Helen MirrenHelen Mirren

(Informacja o książce – wikipedia)

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…