Cyfrowa jakość w sieci Cinema City 0

Cinema City – największa w Polsce sieć kin wielosalowych wprowadza projektory cyfrowe w swoich wybranych kinach w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Gliwicach, Bydgoszczy i Rybniku.

Digitalizacja kin wiąże się ze zmianą tradycyjnych projektorów analogowych na cyfrowe, które dają możliwość projekcji filmów w formacie 3D. Zapis filmów w postaci cyfrowej pozwoli ograniczyć mechaniczne zużycie kopii filmowych, co nie pozostaje bez znaczenia dla ochrony środowiska naturalnego.

- Projekcje cyfrowe pozwolą nam udostępnić widzom najnowsze produkcje już we wszystkich dostępnych obecnie na rynku kinowym formatach. Jednak warto przypomnieć, że kino trójwymiarowe nie jest w naszych kinach nowością – od 5 lat widzowie wyłącznie w Orange IMAX oglądają wielkoformatowe produkcje w trójwymiarze, w skali nieporównywalnej do tej pory z niczym innym na świecie – mówi Iwona Kuźnik, dyrektor marketingu Cinema City Poland.

Digitalizacja obejmie w pierwszej fazie 8 spośród 24 kin sieci Cinema City w Polsce. W Krakowie będzie to kino Cinema City Galeria Kazimierz. Jednak plany do końca 2009 roku obejmują zamontowanie 100 projektorów cyfrowych w kinach Cinema City w Europie Środkowo-Wschodniej.

Widzowie już od najbliższej premiery filmu „Wyprawa na Księżyc 3D” (10.09) będą mogli oglądać filmy w trzech formatach: na tradycyjnych projektorach analogowych, na projektorach cyfrowych oraz w zaprojektowanych specjalnie dla projekcji trójwymiarowej kinach Orange IMAX.

Cinema City Bemowo / cinema-city.plCinema City Bemowo / cinema-city.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…