Zwiastun Yip Mana! 0

Pojawiła się zapowiedź pełna niesamowitych scen walk o mistrzu stylu Wing Chun, który nauczał także Bruce’a Lee

Yip ManYip Man

Pojawił się pierwszy normalny teaser nowgeo filmu Wilsona Yipa o legendarnym Yip Manie. Był on jednym z największych mistrzów stylu Wing Chun, nauczał wielu, lącznie z samym Brucem Lee. Chociaż niektóre doniesienia mówią, że był krótko jego nauczycielem, ponieważ potem przejął te obowiązki jeden z jego uczniów.

Za choreografie odpowiada Sammo Hung i widać, że będzie to uczta dla oczu spragnionych świetnych walk na ekranie. Patrząc po tych paru scenach, Donnie Yen gra Yip Mana, jak należało się po nim spodziewać.

Będzie to pierwszy film o mistrzu. Oddania Yipa Wing Chun jest klasycznym przykładem miłości i szacunku wobec Wushu oraz wolności i ducha, jakie sobą to reprezentuje. Yip Man to nie tylko człowiek, to koncept, duch, sposób myślenia.

Mówi się, że będzie to nowa jakość w filmach walki rodem z Hong Kongu.

Jest to już czwarta współpraca Donnie Yena i Wilsona Yipa, po Sha Po Lang, Dragon Tiger Gate i Flash Point. Sammo Hung, który grał główny czarny charakter w Sha Po Lang także będzie pracować przy tym filmie jako choreograf walk.

Film będzie produkowany przez Mandarin Films i Shanghai Film Group Corp. Jest na podstawie życia zmarłego mistrza sztuk walk, Yip Mana. Historia będzie umiejsowiona w okresie od 1930 do 1950 roku. Yip Man jest najbardziej znany z tego, że był nauczycielem Bruce’a Lee’a, a także mistrzem stylu Wing Chun.

Pomysł stworzenia filmu o Yip Manie powstał jakąś dekadę temu. Wtedy Wong Kar-Wai, Jeff Lau i Corey Yuen próbowali nakręcić opowieść o nim. Donnie Yen miał zagrać Yip Mana, a Stephen Chow Bruce’a Lee. Projekt nie doszedł do skutku z niewiadomych przyczyn. Potem Wong Kar-Wai wiele razy mówił, że zrobiłby biografię, a Leung Chiu-Wai zagrałby główną rolę.

W filmie wystąpią także Simon Yam, Fan Siu-Wong, Lam Ka-Tung, Xing Yu, Wong You-Nam, Chen Zhihui, Xiong Dailin i Hiroyuki Ikeuchi. Historia została już zaakceptowana przez dwóch synów Yip Mana, którzy obaj są grubo po 80-tce.

Premiera filmu w kinach w Hong Kongu i Chinach 19 grudnia 2008 roku.

Zapraszam do oglądania. Pozycja dla fanów kina kopanego obowiązkowa:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…