Specjalne pokazy „Chak De! India” w Polsce 0

W podróż po Polsce rusza jeden z największych hitów kina indyjskiego z supergwiazdą Shahrukhiem Khanem w roli głównej.

Chak De! India” to oparty na faktach film o człowieku, którego karierę i dobre imię przekreślił czysty przypadek. To bollywoodzka opowieść o trudnych relacjach pomiędzy muzułmanami i hindusami, a jednocześnie zbliżenie na rozpalający serca Indusów hokej na trawie.

Inspiracją dla tego filmu jest prawdziwa historia indyjskiego muzułmanina, Mira Ranjana Negiego, który został oskarżony o zdradę po przegranym meczu Pakistan-Indie. W filmie „Chak De! India” główny bohater jest muzułmaninem i nazywa się Kabir Khan (w tej roli gwiazdor Bollywood Shahrukh Khan). W wyniku nieudanej zagrywki podczas meczu dwóch śmiertelnych przeciwników: Pakistanu i Indii, zostaje usunięty z drużyny, oskarżony o zdradę i wygnany przez swych rodaków z miasta. Po siedmiu latach próbuje wrócić do gry, tym razem jednak jako trener, który ma zapanować nad nowo utworzoną żeńską reprezentacją hokeja na trawie. Mimo iż zespół, który środowisko z góry spisało na straty, tworzy zbieranina krnąbrnych dziewcząt z całych Indii, Kabir ma wobec nich ambitne plany. Przyrzeka sobie nie tylko obudzić w zawodniczkach ducha sportowej rywalizacji, lecz przede wszystkim przygotować je na Mistrzostwa Świata w Melbourne. Czy to jednak pomoże mu wymazać z życiorysu dawny wstyd i upokorzenie? Czy skompromitowany sportowiec może dostać w Indiach drugą szansę?

Film uhonorowano wieloma nagrodami, m.in. Nagrodą Filmfare 2008 dla Shahrukha Khana jako najlepszego aktora w roli pierwszoplanowej oraz dla Roba Millera za reżyserię scen akcji. Film zdobył także Nagrodę indyjskich krytyków za najlepszy film 2008.

Co ciekawe Shahrukh Khan zapuścił do tego filmu brodę, a dziewczęta aż przez 3 miesiące trenowały hokej pod czujnym okiem Mira Ranjana Negiego, którego los był inspiracją dla scenariusza filmu.

Pokazy filmu odbędą się:

24.10.08 Wrocław, Kino Dworcowe
25.10.08 Katowice, Kino Światowid
28.10.08 Poznań, Kino Malta
03.11.08 Kraków, Kino Pod Baranami
06.11.08 Łódź, Kino Charlie
08.11.08 Warszawa, Kino Wisła
14.11.08 Toruń, Nasze Kino
21.11.08 Lublin, Kino Bajka

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…