Ridley Scott kręci kolejny film sci-fi 0

Reżyser zajmie się długo oczekiwanym projektem – ekranizacją książki Joego Haldemana The Forever War.

Fox 2000 zakupiło prawa do powieści Joego Haldemana z 1974 roku ,The Forever War. a Ridley Scott planuje zrobić z niej pierwszy film science fiction od czasu wypuszczenia takich klasyków jak Łowca Androidów czy Obcy.

Scott już dawno planował nakręcić The Forever War, jednak komplikacje z prawami autorskimi odsunęły te plany na dwie dekady.

Film wyprodukuje Scott Free. A producentami wykonawczymi zostaną Vince Gerardis oraz Ralph Vicinanza. Ich firma, Created By, reprezentuje Haldemana i spędziła ostatnie 10 lat próbując odzyskać prawa autorskie.

Pierwszy raz namierzyłem Forever War 25 lat temu, a od tego czasu ta książka stała się jeszcze bardziej aktualna i odpowiednia – powiedział Scott – To epopeja science-fiction epic mająca w sobie coś z Odysei Kosmicznej i stylu Łowcy Androidów, zbudowana w genialny sposób, ma w sobie kilka dezorientujących przesłanek.

Książka opowiada o żołnierzu, który walczy z wrogiem w dalekiej przestrzeni kosmicznej przez kilka miesięcy, by potem wrócić do domu na planetę której 20 lat później nie rozpoznaje.

Ridley ScottRidley Scott

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Darth_Artur

Fajnie że Scott zabiera się znowu z SF, może jak mu się uda to zekranizuje kolejną część. Przydała by się jakaś nowa kosmiczna saga:-)

Proszę czekać…