Ridley Scott kręci kolejny film sci-fi

Reżyser zajmie się długo oczekiwanym projektem – ekranizacją książki Joego Haldemana The Forever War.

Fox 2000 zakupiło prawa do powieści Joego Haldemana z 1974 roku ,The Forever War. a Ridley Scott planuje zrobić z niej pierwszy film science fiction od czasu wypuszczenia takich klasyków jak Łowca Androidów czy Obcy.

Scott już dawno planował nakręcić The Forever War, jednak komplikacje z prawami autorskimi odsunęły te plany na dwie dekady.

Film wyprodukuje Scott Free. A producentami wykonawczymi zostaną Vince Gerardis oraz Ralph Vicinanza. Ich firma, Created By, reprezentuje Haldemana i spędziła ostatnie 10 lat próbując odzyskać prawa autorskie.

Pierwszy raz namierzyłem Forever War 25 lat temu, a od tego czasu ta książka stała się jeszcze bardziej aktualna i odpowiednia – powiedział Scott – To epopeja science-fiction epic mająca w sobie coś z Odysei Kosmicznej i stylu Łowcy Androidów, zbudowana w genialny sposób, ma w sobie kilka dezorientujących przesłanek.

Książka opowiada o żołnierzu, który walczy z wrogiem w dalekiej przestrzeni kosmicznej przez kilka miesięcy, by potem wrócić do domu na planetę której 20 lat później nie rozpoznaje.

Ridley ScottRidley Scott