Akademia zmienia zasady przyznawania Oscarów 0

Produkcje ubiegające się o Oscara w kategorii Najlepszy film obcojęzyczny nie muszą już być nakręcone w języku urzędowym kraju, z którego pochodzą.

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej, która przyznaje Oscary, zatwierdziła nowe zasady rozdawania najbardziej pożądanych w branży nagród.

http://news.bbc.co.uk/http://news.bbc.co.uk/

Zmiany dotyczą przede wszystkim filmów zagranicznych. W 2005 roku włoski obraz Private został wykluczony z rozgrywek, ponieważ wykorzystano w nim jedynie języki Bliskiego Wschodu. Teraz dzięki nowym zasadom, produkcja z każdego kraju będzie brana pod uwagę bez względu na liczbę wykorzystywanych w filmie języków, dopóki głównym językiem nie będzie angielski.

Zdaniem Bruce'a Davisa, dyrektora wykonawczego Akademii, zmiana ta jest odpowiedzią na sytuację, która nie była sprawiedliwa. – Jeśli mieszkańcy Tajwanu zamierzają nam w tym roku przesłać obraz z portugalskimi dialogami, jesteśmy otwarci – powiedział Davis.

Selekcja filmów obcojęzycznych w tym roku odbędzie się w dwóch etapach. Najpierw specjalny komitet dokona wyboru dziewięciu kandydatów, po czym kolejna grupa sędziów dokona przeglądu i skróci listę do pięciu pozycji.

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…