Mroczny Rycerz zdominował Scream Awards 0

Superprodukcja braci Nolan zdystansowała rywali podczas tegorocznej gali nagród SCREAM AWARDS!

Tegoroczne, trzecie z rzędu, rozdanie nagród telewizji Spike TV, za dokonania na polu science fiction, komedii i horroru, było najbardziej spektakularnym z całej serii. Oczywiście wszystko za sprawą gwiazd, które tłumnie zjawiły się w Greek Theatre, a wraz z nimi cała rzesza żądnych informacji, fotoreporterów. Czerwony dywan zaszczyciły takie tuzy małego i dużego ekranu jak Kate Beckinsale, Kristen Bell, Rosario Dawson, Jon Favreau, Samuel L. Jackson, Milla Jovovich, Stan Lee, Gary Oldman, Seth Rogen, Winona Ryder, Kevin Smith, Liv Tyler i całe obsady drugiej części Hellboy'a, oraz seriali ?Dexter?, i Rodzina Soprano.

JokerJoker

W trakcie ceremionii przygrywał wielokrotnie nagradzany Smashing Pumpkins i estońska wokalistka, co raz śmielej poczynająca sobie za Oceanem – Kerli. Warto dodać, że jej singiel „Walking on Air„ został użyty przez producentów serialu ?Fringe?, jako motyw przewodni czołówki.

Ceremonia rozpoczęła się od mocnego wejścia George?a Lucasa, który w towarzystwie dwóch Stormtrooperów, odebrał Comic-Con Icon Award za całokształt twórczości. Honory nie ominęły innych gigantów filmu, którzy podobnie jak Lucas, otrzymali swoje statuetki. Legend Award, dla aktora o ogromnym wkładzie w rozwój amerykańskiej kinematografii, przypadł sir Antony?emu Hoppkinsowi, niezapomnianemu Hannibalowi Lecterowi z ?Milczenia Owiec?. Wes Craven otrzymał SCREAM Mastermind Award za niestrudzone i sukcesywne propagowanie horrorów. Tim Burton natomiast, otrzymał statuetkę w kategorii SCREAM Immortal Award za najbardziej niekonwencjonalne podejście do gatunku z pogranicza horrorów i fantasy. Wydawać by się mogło, że wszystko idzie zgodnie z planem? Bójcie się, bo oto nadchodzi Pogromca!

Reszta wieczoru należała już tylko do Mrocznego Rycerza, który zgarnął aż dwanaście nagród, włączając w to najbardziej prestożową The Ultimate Scream, przyznawaną przez szacowne gremium w składzie Charles Roven, Emma Thomas i Christopher Nolan. Grający główne role, Christian Bale i Gary Oldman zdobyli po jednej statuetce, podczas gdy Heath Ledger otrzymał dwa wyróżnienia: dla najlepszego aktora fantasy i najlepszego czarnego charakteru, za niezapomnianą rolę Jokera.

Reżyser dzieła, Christopher Nolan, również został nagrodzony. Zwyciężył w kategoriach Najlepszy Reżyser i Najlepszy Scenariusz. W drugim przypadku do spółki z bratem Jonathanem i Davidem Goyerem.

Po dwie stauetki otrzymały także () Iron ManIron Man i Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Quagmire 2008-10-21

Drugi błąd jest taki, że w artykule Nolan sam sobie przyznał nagrodę :) albo już mi się w oczach mieni :)

Łukasz N. 2008-10-21

Bale jest reżyserem "Mrocznego Rycerza"?

Proszę czekać…