I BRODNICKI FESTIWAL FILMOWY OBRAZ + IDEA 2008 0

I Brodnicki Festiwal Filmowy Obraz + Idea odbędzie się w dniach 22-23 listopada 2008 roku w Brodnicy.

Festiwal ma charakter ogólnopolski i jest konkursowym przeglądem amatorskiej i niezależnej twórczości filmowej. Głównym celem festiwalu jest popularyzacja sztuki filmowej, a także wyróżnienie najlepszych filmów oraz ich twórców.

I Brodnicki Festiwal Filmowy Obraz + IdeaI Brodnicki Festiwal Filmowy Obraz + Idea

Komitet Organizacyjny Festiwalu pragnie zwrócić uwagę na dwa podstawowe elementy struktury filmu: obraz i ideę. Obraz, czyli szeroko rozumiana forma dzieła. Idea, czyli myśl przewodnia koncentrująca uwagę na danym zjawisku. Warsztaty mają na celu przybliżyć w atrakcyjny i zrozumiały sposób wiedzę o procesie powstawania filmu. Festiwal to także doskonała okazja do konfrontacji różnych postaw twórczych i wymiany doświadczeń, co może okazać się drogą ku dalszej kreatywności.

Organizatorem Festiwalu jest Brodnicki Dom Kultury, a współorganizatorami: Urząd Miejski w Brodnicy, Muzeum w Brodnicy, Kino „Świt”. Patronat Honorowy nad Festiwalem przyjął pan Wacław Derlicki – Burmistrz Miasta Brodnicy.

Na program I Brodnickiego Festiwalu Filmowego składają się: pokazy filmów konkursowych, pokazy pozakonkursowe,
pokazy specjalne, pokazy studenckich etiud filmowych, spotkania twórców z publicznością oraz warsztaty.

Do konkursu można zgłaszać krótkie formy fabularne, dokument oraz formy eksperymentalne. Filmy nadesłane przez twórców ocenia komisja kwalifikacyjna. Nagrodę w konkursie przyznaje jury, którego przewodniczącego i członków powołuje Komitet Organizacyjny Festiwalu. Ustala się następujące nagrody regulaminowe: najlepszy film, nagroda specjalna jury, nagrody indywidualne za reżyserię, scenariusz, zdjęcia, montaż.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.obrazplusidea.brodnica.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…