Tonight is the night.

Poznaj mnie i Pozwól mi wejść 0

Szwedzki horror podbija świat. Jesteś ciekawy dlaczego? Spróbowaliśmy to wyjaśnić

Właśnie pojawił się klip do Pozwól mi wejść. Przy tej okazji postaraliśmy się przedstawić film, który robi furorę na całym świecie.

Let the right one inLet the right one in

Fabuła przedstawia się następująco.

Dwunastoletni Oskar nie ma przyjaciół. Każdego dnia jest nękany przez silniejszych kolegów, którym nie potrafi się przeciwstawić. Pewnego dnia spotyka tajemniczą dziewczynkę o imieniu Eli. Jej pojawienie się rozpoczyna serię śmierci i makabrycznych wydarzeń. Oskar zdaje sobie sprawę, że Eli nie jest zwyczajną istotą. Nie jest jej zimno. Nie jada słodyczy. Nie sprawia jej problemu ułożenie kostki Rubika. Z biegiem czasu chłopiec przekonuje się, że dziewczynka nie potrafi żyć bez… ludzkiej krwi. Dziecięca więź okazuje się jednak silniejsza niż strach…

Dobry pomysł, ale najważniejsza jest realizacja. Z tym podobno twórcy Pozwól mi wejść nie mieli najmniejszego problemu i stworzyli świetny film. Co ciekawe nie są to ludzie znani, jeśli chodzi o skalę międzynarodową.

Początkowo produkcja podróżowała po różnych festiwalach. Już w ten weekend odbędzie się premiera w dwóch krajach skandynawskich oraz w Stanach Zjednoczonych.

Film ma trafić również do naszych kin już w Halloween. Czy historia o chłopcu zakochanym w dziewczynce, która jest wampirem podbije nasze kina? Co prawda jest to dzieło zupełnie inne niż Zmierzch, na który już czeka mnóstwo osób, ale jest ono zdecydowanie warte zwrócenia uwagi.

Trailer #1

Trailer #2

Klip

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Avatar square 200x200
Marcin Moszyk 2008-10-22

Ech.. poznań oczywiście nie ma jeszcze repertuaru a na liście filmów "Pozwól mi wejść" nie ma ;(

Ronaldinho 2008-10-22

"Noc europejskiego kina grozy" – http://enemef.pl/images/nmfy/d_1224271131euro_kina_grozy_280.jpg w:
- Łodzi
- Olsztynie
- Radomiu
- Rzeszowie
- Warszawie
- Wrocławiu

Ogólnie są różne warianty nocy grozy w ten piątek, więcej tutaj – http://enemef.pl/intro.php

Ronaldinho 2008-10-22

"Pozwól mi wejść" ma 100% na Rotten Tomatoes przy już 12 recenzjach! W ten piątek na enemefie Nocy grozy i horroru będzie można film zobaczyć.

Marcin Moszyk Ronaldinho 2008-10-22

W jakim mieście? Z tego co widze to tam lecą same filmy tupu "Mgła" czy "1408" = żadne nowości więc skąd nagle film, którego w polsce nawet w kinach nie było?

Proszę czekać…