Poznaj mnie i Pozwól mi wejść

Szwedzki horror podbija świat. Jesteś ciekawy dlaczego? Spróbowaliśmy to wyjaśnić

Właśnie pojawił się klip do Pozwól mi wejść. Przy tej okazji postaraliśmy się przedstawić film, który robi furorę na całym świecie.

Let the right one inLet the right one in

Fabuła przedstawia się następująco.

Dwunastoletni Oskar nie ma przyjaciół. Każdego dnia jest nękany przez silniejszych kolegów, którym nie potrafi się przeciwstawić. Pewnego dnia spotyka tajemniczą dziewczynkę o imieniu Eli. Jej pojawienie się rozpoczyna serię śmierci i makabrycznych wydarzeń. Oskar zdaje sobie sprawę, że Eli nie jest zwyczajną istotą. Nie jest jej zimno. Nie jada słodyczy. Nie sprawia jej problemu ułożenie kostki Rubika. Z biegiem czasu chłopiec przekonuje się, że dziewczynka nie potrafi żyć bez… ludzkiej krwi. Dziecięca więź okazuje się jednak silniejsza niż strach…

Dobry pomysł, ale najważniejsza jest realizacja. Z tym podobno twórcy Pozwól mi wejść nie mieli najmniejszego problemu i stworzyli świetny film. Co ciekawe nie są to ludzie znani, jeśli chodzi o skalę międzynarodową.

Początkowo produkcja podróżowała po różnych festiwalach. Już w ten weekend odbędzie się premiera w dwóch krajach skandynawskich oraz w Stanach Zjednoczonych.

Film ma trafić również do naszych kin już w Halloween. Czy historia o chłopcu zakochanym w dziewczynce, która jest wampirem podbije nasze kina? Co prawda jest to dzieło zupełnie inne niż Zmierzch, na który już czeka mnóstwo osób, ale jest ono zdecydowanie warte zwrócenia uwagi.

Trailer #1

Trailer #2

Klip


Filip Borkowski
Tonight is the night.