"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Kevin Feige i Dr. Strange 0

Szef Marvel Studios zapowiada szybką ekranizacje najciekawszego komiksu autorstwa Stana Lee i Steve’a Ditko.

Amerykańska wersja MTV przeprowadziło rozmowę z szefem produkcji studia Marvel Kevinem Feige odnośnie planów filmowych na najbliższe lata. Chodziło o doprecyzowanie planu Guillermo del Toro odnośnie stworzenia filmu The Avengers z udziałem kilku komiksowych bohaterów. Okazało się, iż w tym planie nie znajdzie się ekranizacja komiksu pt. Dr Strange ani sama postać w nim nie wystąpi.

Feige przyznał, iż istniał plan związany z tym, aby del Toro zajął się ekranizacją kilku komiksów dla studia Marvel, ale ze względu na zobowiązania, jakie reżyser podjął produkcja musiałaby rozpocząć się około 2017 roku. Związku z tym studio musiało inaczej rozplanować plany wobec tej postaci.

Według wstępnych założeń istnieją plany, aby rozpocząć realizację adaptacji filmowej Dr Strange za rok, półtora roku. Sam Feige poinformował w wywiadzie, iż nie zdziwiłby się gdyby rozpoczęcie zdjęć odbyło się w 2012 lub 2013 roku. Przyznał również, iż bardzo jest zainteresowany tą produkcją, gdyż tę postać komiksową uważa za jedną z najciekawszych w całym dorobku Marvel Comics.

Dr. Strange to postać stworzona przez rysowników Stana Lee oraz Steve Ditko. Po raz pierwszy komiks ukazał się w roku 1963. Jest to najwyżej postawiony superbohater w całym Marvel Universe odpowiedzialnym za obronę przed niezwykłymi i nadprzyrodzonymi zagrożeniami. Strange jest mistrzem sztuk walk wykorzystującym swoje umiejętności do konfrontacji z nadprzyrodzonymi siłami.

Komiks Dr. StrangeKomiks Dr. Strange

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…