"May the Force Be With You"

Koszmar z ulicy Wiązów na DVD! 0

Już 19 listopada do sprzedaży trafi 7-płytowe wydanie kultowej serii horrorów pt. Koszmar z ulicy Wiązów!

Przez fanów horrorów to jedna z najbardziej oczekiwanych premier DVD w Polsce. Dzięki firmie Monolith Video nareszcie do sprzedaży trafi kultowa seria horrorów z Robertem Englundem jako Freddy’m Krugerem w roli głównej. Do kupienia będzie box w kartonowej obwódce zawierający siedem filmów w pudełkach typu amaray (zdjęcia okładek poniżej). Przewidywana cena detaliczna to 99 zł. Prawdopodobnie każdy z filmów będzie można zakupić również odzielnie.

każdy z obrazków można powiększyć poprzez kliknięcie lewym klawiszem myszy

KOSZMAR Z ULICY WIĄZÓW (wydanie 7-płytowe)

W sprzedaży od 19.11.2008

Koszmar z ulicy Wiązów

(A Nightmare on Elm Street)

1984

Nastoletnią Nancy Thompson dręczą koszmarne sny. Pojawia się w nich przerażający mężczyzna o spalonej twarzy i stalowych ostrzach zamiast palców u ręki. Pewnej nocy dziewczyna zaprasza do domu trojkę swoich przyjaciół. Ich również odwiedza we śnie ten sam tajemniczy psychopata. Co gorsza, jedna z dziewcząt zostaje w nocy zamordowana. Policja oskarża o zbrodnie jej chłopaka, jednak wkrótce i on ginie śmiercią tragiczną. Nancy dowiaduje się, że mężczyzna ze snów to Freddy Krueger, seryjny morderca dzieci, który przed laty został zlinczowany przez rodziców swoich ofiar. Wygląda na to, że potwór zamierza powrócić do świata żywych.

Obraz:16×9 (1.85:1)

Język: angielski DD 5.1, polski (lektor) DD 5.1

Napisy: polski

Płyta jednostronna, jednowarstwowa DVD-5

Czas: 88 min.

Koszmar z ulicy Wiązów 2: Zemsta Freddy?ego

(A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy’s Revenge)

1985

Minęło pięć lat odkąd szalony psychopata Freddy Krueger został odesłany z powrotem do piekła. Do domu, w którym mieszkała Nancy Thompson wprowadza się rodzina Walshów. Wkrótce 17-letni Jesse Walsh zaczyna mieć koszmarne sny. Pojawia się w nich krwawy morderca o spalonej twarzy. Jednak tym razem Freddy ma bardziej wyrafinowany plan. Nie chce już zabijać osobiście. Planuje opętać duszę Jesse’go i tym samym uczynić go swoim następcą. Wkrótce osoby z otoczenia chłopaka zaczynają ginąć….

Obraz:16×9 (1.85:1)

Język: angielski DD 5.1, polski (lektor) DD 5.1

Napisy: polski

Płyta jednostronna, jednowarstwowa DVD-5

Czas: 82 min.

Koszmar z ulicy Wiązów 3: Wojownicy snów

(A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors)

1987

W Springwood dochodzi do serii dziwnych prób samobójczych wśród nastolatków. Po odratowaniu młodzi ludzie wysyłani są na kurację do szpitala psychiatrycznego. Jedną z niedoszłych samobójczyń, Kristen Parker, w snach odwiedza monstrum o zniekształconej twarzy i brzytwach wyrastających z dłoni. Okazuje się, że te same koszmary męczą też pozostałych młodych pacjentów. Freddy Krueger powraca, aby móc znów zebrać swoje krwawe żniwo.

Obraz:16×9 (1.85:1)

Język: angielski DD 5.1, polski (lektor) DD 5.1

Napisy: polski

Płyta jednostronna, jednowarstwowa DVD-5

Czas: 93 min.

Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów

(A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master)

1988

Kristen i dwoje jej przyjaciół po opuszczeniu szpitala psychiatrycznego starają się wrócić do normalnego życia nastolatków. Chcą zapomnieć o traumatycznych przeżyciach związanych z psychopatycznym zabójcą ze snów. Jednak Freddy Krueger nie daje za wygraną. Pewnej nocy dziewczyn znowu ma koszmar z monstrum w kapeluszu w roli głównej. Co gorsza, Freddy’emu udaje się wykorzystać specyficzną umiejętność Kristen. Potrafi ona wciągać do swojego snu inne osoby. Tym sprytnym sposobem Freddy rozpoczyna kolejne masowe polowanie…

Obraz:16×9 (1.78:1)

Język: angielski DD 5.1, polski (lektor) DD 5.1

Napisy: polski

Płyta jednostronna, jednowarstwowa DVD-5

Czas: 90 min.

Koszmar z ulicy Wiązów 5: Dziecko snów

(A Nightmare on Elm Street: The Dream Child)

1989

Alice jest jedyną osobą ocalałą z koszmaru, jakim było spotkanie z Freddy’m Kruegerem. Jednak demoniczny morderca nie poddaje się tak łatwo. Po raz kolejny odwiedza dziewczynę w snach, a wkrótce po tym zaczynają ginąć jej znajomi. Na dodatek Freddy planuje ponownie przenieść się do świata żywych za pośrednictwem dziecka, którego spodziewa się Alice. Zdesperowana dziewczyna zrobi wszystko, aby ocalić siebie i swojego potomka. W walce zyska nieoczekiwanego sprzymierzeńca – matkę Freddy’ego, Amandę.

Obraz:16×9 (1.85:1)

Język: angielski DD 5.1, polski (lektor) DD 5.1

Napisy: polski

Płyta jednostronna, jednowarstwowa DVD-5

Czas: 86 min.

Freddy nie żyje: Koniec koszmaru

(Freddy’s Dead: The Final Nightmare)

1991

Ostatnia odsłona kultowej serii. Doktor Maggie Burroughs pracuje w specjalnym ośrodku dla młodzieży po przejściach. Jednym z jej wychowanków jest John Doe, jedyny ocalały z rzezi, jaką urządził wśród nastolatków ze Springwood słynny „gość ze snów” Freddy Krueger. Na skutek strasznych doświadczeń chłopak cierpi na amnezję. Maggie znajduje w jego kieszeni fragment gazety z artykułem dotyczącym Springwood. Razem postanawiają zbadać ten trop. Na miejscu okazuje się, że Freddy Kruger miał córkę, którą mu odebrano. Zszokowana doktor Maggie powoli uświadamia sobie, że to właśnie ona jest ową córką. W ostatecznej bitwie o uwolnienie świata od potwora ze spalona twarzą będzie musiała zmierzyć się z własnym ojcem.

Obraz:16×9 (1.85:1)

Język: angielski DD 5.1, polski (lektor) DD 5.1

Napisy: polski

Płyta jednostronna, jednowarstwowa DVD-5

Czas: 86 min.

Nowy koszmar Wesa Cravena

(Wes Craven’s New Nightmare)

1994

Aktorka Heather Langenkamp przed laty wcieliła się w postać Nancy, dziewczyny nękanej przez słynnego psychopatę z koszmarów sennych, Freddy’ego Kruegera. Teraz jest szczęśliwa żona Chase’a i matka małego Dylana. Reżyser Wes Craven planuje nakręcić kolejną część filmu o demonie ze spalona twarzą i proponuje Heather udział w nim. Aktorka ma wrażenie, że nie powinna przyjmować tej roli – w ostatnim czasie ma dziwne, nieprzyjemne sny, tajemnicze telefony, a na dodatek jej synek Dylan zaczyna zachowywać się w bardzo niepokojący sposób. Wkrótce okazuje się, że za tym wszystkim stoi Freddy Krueger, któremu nigdy nie dosyć świeżej krwi.

Obraz:16×9 (1.85:1)

Język: angielski DD 5.1, polski (lektor) DD 5.1

Napisy: polski

Płyta jednostronna, jednowarstwowa DVD-5

Czas: 108 min.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 10

Avatar square 200x200
Jakob 2008-11-14

Witam Wszystkich ! lektorem wszystkich części będzie Mariusz Siudziński tutaj możecie zapoznać się z jego głosem :

http://www.maxx-audio.com/dema/mariusz-siudzinski-demo.mp3

pozdrawiam serdecznie

Jakob 2008-11-02

Super by było gdyby lektorem tych wszystkich części był Władysław Fronczak , bo to właśnie on czytał " Freddy kontra Jason " tylko że ten film na DVD wydał w Polsce Warner Bros. mam nadzieję że jeżeli Monolith nie dał Fronczaka do tłumaczenia tych 7 części to dadzą innego godnego Fronczaka super lektora . pozdrawiam fanów Freddiego

Karol Komański 2008-10-27

Gwiazdka wcześniej w tym roku!

Quagmire 2008-10-27

Świetna wiadomość, ja osobiście bardzo czekam na wydanie w Polsce 1 części Evil Dead

CzarnaPani Quagmire 2008-10-30

Mogliby wszystkie części wydać w pakieciku- szczyt marzeń
A ten pakiecik to genialne wydanie i w takiej cenie- toż to prawie jak za darmo (niecałe 15 zeta za szt.)

WuJot 2008-10-27

Nareszcie, myślałem że już nikt się za to nie weźmie.

Proszę czekać…