Przez 24 godziny na czele nominowanych do nagród Emmy 0

Serial Przez 24 godziny znalazł się wśród produkcji, które otrzymały najwięcej nominacji do nagród Emmy. Wyróżnienia zostaną wręczone już po raz 58.

58. edycja Annual Primetime Emmy Awards może być szczęśliwa także dla medycznego serialu Chirurdzy. Najwięcej, bo aż 16 nominacji zdobył jednak mini serial Into the West. Wśród seriali jednak na pierwszym miejscu znalazł się Przez 24 godziny z 12 nominacjami, a tuż za nim Chirurdzy, który będzie mieć szansę na statuetkę w 11 kategoriach.

Kadr z filmu 24 godzinyKadr z filmu 24 godziny

W poprzedniej edycji zwycięzcami okazały się Gotowe na wszystko oraz Zagubieni. Tym razem żadna z tych produkcji nie została nominowana do nagrody za najlepszy obraz. W 2005 roku film Gotowe na wszystko został wyróżniony jako najlepszy serial komediowy, a Zagubieni w kategorii dramatu. O ten ostatni tytuł powalczą za to Przez 24 godziny, Chirurdzy, Rodzina Soprano, Prezydencki poker oraz House.

Lista nominowanych została ogłoszona w czwartek rano w Leonard H. Goldenson Theatre przez Julię Louis-Dreyfus, laureatkę nagrody Emmy za rolę w serialu Kroniki Seinfelda, oraz Brada Garretta, który statuetkę zdobył za Wszyscy kochają Raymonda.

Uroczystość rozdania nagród będzie transmitowana przez stację amerykańską NBC, 27 sierpnia, a jej gospodarzem będzie Conan O'Brien, prowadzący w tej telewizji program Late Night with Conan O'Brien. Do tej pory gala odbywała się tradycyjnie we wrześniu wraz z rozpoczęciem sezonu serialowego, została przesunięta ze względu na dodanie przez stację do ramówki niedzielnych transmisji piłkarskich.

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…