Konkurs zakończony: Totalne wpadki 0

Totalny kataklizm już w kinach a my zakończyliśmy konkurs w którym dodawaliście wpadki filmowców!

Kadr z filmu Totalny kataklizm 2008Kadr z filmu Totalny kataklizm 2008

Konkurs zakończony i filmy na DVD otrzymują:

Ronaldinho, mika19, Redman, Katjen27, Cenobite.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie!

- tak wyglądał konkurs -

Oto śledzimy dramatyczne przygody grupy atrakcyjnych inaczej młodych przyjaciół, którzy próbują znaleźć bezpieczne schronienie podczas koszmarnej nocy, kiedy to nawiedzają Ziemię najstraszliwsze klęski żywiołowe: deszcz asteroidów, trąba powietrzna i trzęsienie ziemi. Aby przerwać totalną zagładę i uratować ludzkość, dzielna grupa dziewcząt i chłopców musi rozwiązać serię tajemniczych zagadek.

Biorąc na warsztat największe przeboje kinowe, takie jak „Indiana Jones”, „Seks w wielkim mieście”, „Iron Man”, „10.000 BC” czy „Juno”, nie oszczędzając ikon popkultury, takich jak Amy Winehouse, Justin Timberlake czy Jonas Brothers, Frieberg i Seltzer wyśmiewają wszystkich i wszystko. Nie znają umiaru, nie mają poczucia wstydu ani skrupułów.

O PRODUKCJI

W swym nie do podrobienia, pełnym satyrycznej inwencji i humorystycznego zacięcia stylu, Friedberg i Seltzer, twórcy „Strasznego filmu”, „Komedii romantycznej”, „Wielkiego kina”, „Poznaj moich Spartan”, wzięli na warsztat jeden z najważniejszych gatunków filmowych: film katastroficzny. „Pokazaliśmy w filmie każdą możliwą klęskę żywiołową i kataklizm, zarówno te naturalne, jak i spowodowane przez człowieka – mówi Friedberg. Nie ma dla nas żadnych świętości, ani tematów, z których nie można by się pośmiać, bez względu czy jest to klęska żywiołowa, czy znany człowiek z rozdętym ego. Każdy może paść naszą ofiarą.”

TOTALNY KATAKLIZM parodiuje największe aktualne hity i największe nazwiska. Prześmiewczą paradę rozpoczyna parodia „10.000 BC”, w której widzimy tępego człowieka pierwotnego uciekającego przed dinozaurem. Podczas desperackiej ucieczki wpada na Wolfa z „American Gladiators”, który wyzywa go na pojedynek, oraz na Amy Winehouse, którą bierze za tygrysa szablozębnego. Znajdująca się zdecydowanie „pod wpływem” Amy, wyciąga ze swojej słynnej fryzury laptopa i zagląda do Facebooka. Dwie wiodące postaci – Juney i Zaczarowana Księżniczka są parodiami ciężarnej nastolatki z „Juno” oraz bohaterki baśni „Zaczarowana”. Twórcy nie oszczędzili przeuroczych bohaterów „High School Musical” oraz tytułowej bohaterki filmu „Hannah Montana”, która ginie przywalona asteroidem.

Aby sprostać wyzwaniom tej karkołomnej komedii, twórcy musieli znaleźć równie brawurową obsadę. Na jej czele stoi Matt Lanter (Gwiezdne wojny: Wojny klonów) jako Will Jones, którego sercowe kłopoty są siła napędową akcji. Lanter: „Kiedy znika moja dziewczyna, cała nasza banda wyrusza na jej poszukiwanie, w czasie którego przytrafiają im się naprawdę zakręcone przygody. Gram też człowieka pierwotnego z „10.000 BC”, przystrojony w dredy i brodę, oraz słodkiego Zaca Efrona z „High School Musical”, a jego piosenki cały czas siedzą w mojej głowie”. Twórcy zaprosili też ponownie Carmen Electrę, która grała w ich poprzednich filmach oraz dwie debiutantki Vanessę Minnillo i Kim Kardashian. Zobaczymy także aktorów z kultowego serialu „Mad TV”: Nicol Parker, Cristę Flanagan i Ike’a Barinholtza.

Według jednego z aktorów, Gary’ego „G-Thang” Johnsona: „Nasz film wykracza daleko poza granice parodii. Jest to film akcji, no stop coś się dzieje, z nieba spadają krowy i meteoryty, palą się samochody, walą budynki. Wszystko jest bardzo spektakularne, ale w końcu grozi nam totalna zagłada, a my ratujemy świat!”. Producent Peter Safran dodaje, że na planie rzeczywiście panowało istne szaleństwo: „Wszyscy dosłownie wyli ze śmiechu, bo na planie nie było końca komicznym improwizacjom i paranoicznym dowcipom”.

Kadr z filmu Totalny kataklizm 2008Kadr z filmu Totalny kataklizm 2008 Kadr z filmu Totalny kataklizm 2008Kadr z filmu Totalny kataklizm 2008

ZADANIE konkursowe:

Do naszej bazy filmowej od niedawna możesz dodawać Ciekawostki i wpadki. Ponieważ film TOTALNY KATAKLIZM wyśmiewa się z innych filmów, to w tym konkursie za zadanie masz znaleźć najciekawsze wpadki filmowców i dodać je do bazy FDB.PL. Zapoznaj się z naszym PORADNIKIEM DODAWANIA TREŚCI i dodaj przynajmniej jedną Wpadkę do naszej filmowej bazy. W zgłoszeniu podaj nr ID treści.

Nagrody w konkursie:

Kadr z filmu Totalny kataklizm 2008Kadr z filmu Totalny kataklizm 2008

5 filmów na DVD

Regulamin konkursu.

1. Odpowiedzi należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.

2. W zgłoszeniu należy wysłać:

- prawidłową odpowiedź, w temacie e-maila wpisać: Totalny kataklizm,

- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),

- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.

4. Na zgłoszenia czekamy do 12.11.2008 do godz. 23.59.

5. Wyniki podamy 13.11.2008 najwcześniej po godz. 12.00 na stronie głównej fdb.pl.

6. Nagrody trafią do osób, które prześlą zgłoszenie spełniające wszystkie punkty regulaminu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 11

Katjen27

Cieszę się, że zostałam zaliczona do grona zwycięzców ;)

http://fdb.pl/film/14-wladca-pierscieni-powrot-krola/wpadki

majak01

Cenobite nie za dobrze masz? Już drugi konkurs z rzędu ;P Gratulacje.

Cenobite majak01

Wiesz, fajnie jest wygrywac, akurat mam dobra passe ;) Dzieki :)

Cenobite

Super!!!! Gratuje zwyciezcom!

Redman

:D :D :D
dziekuje i gratulacje

Proszę czekać…