"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Zobacz przyszłe gwiazdy kina 0

Wybraliśmy 5 aktorów i 5 aktorek, które naszym zdaniem w przyszłości zastąpią znane nam obecnie supergwiazdy. Przeczytaj, kto naszym zdaniem będzie gwiazdą kina.

Specjalnie dla was przyjrzeliśmy się młodemu pokoleniu amerykańskich gwiazd, które naszym zdaniem wkrótce staną się godnymi następcami Toma Cruise’a czy też Brada Pitta. Są piękni, młodzi i często już bogaci. Naszym zdaniem mają jeszcze talent. Wybraliśmy takie postacie, które niekiedy grywają od dłuższego czasu, ale jeszcze nie są tak doceniane jak inne. Zapraszam do zapoznania się z naszą 10-ką.

+ Haley Joel Osment (lat 20)

W latach 90tych był nazywany najbardziej obiecującą gwiazdą kina amerykańskiego. Swoją przygodę z aktorstwem zapoczątkował od gościnnych występów w serialach telewizyjnych. Krytycy dostrzegli jego krótką rolę w Forrescie Gumpie (grał tam syna głównego bohatera), a widzowie docenili dopiero w Szóstym zmyśle. Od tego czasu świetnie zagrał w A.I. Sztuczna inteligencja. Ostatnio gra w nieco gorszych produkcjach, ale zawsze uznawany jest za profesjonalistę. Właściwie należy powiedzieć, iż zostanie gwiazdą, jeśli trafi na dobrego reżysera, który obsadzi go w wyjątkowej produkcji.

Haley Joel OsmentHaley Joel Osment

+ Megan Fox (lat 22)

Zadebiutowała na wielkim ekranie w roli dziewczyny głównego bohatera w filmie Transformers. Jej zadaniem było pięknie wyglądać, ale ona postanowiła również świetnie zagrać. I właśnie między innymi dlatego postanowiono dać jej szansę i pracuje dziś na planie drugiej części filmu.
Jest jedną z piękniejszych aktorek młodego pokolenia, dla której ważna jest jakość grania. I to właśnie przez swoją ciężką pracę ma szanse stać się supergwiazdą w nowej dekadzie, która będzie obsadzana w wielu superprodukcjach.
Wszyscy, którzy chcą przekonać się o jej talencie, niech obejrzą jej występ w filmie Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi. Myślę, że spodoba się każdemu.

Megan FoxMegan Fox

+ Michael Cera (lat 20)

Ten kanadyjski aktor zadebiutował na dużym ekranie już w roku 2000 w filmie Częstotliwość. Od tego czasu w każdym z filmów potrafił odgrywać postacie bardzo różne. Największą sławę przyniosła mu rola nieco gamoniowatego przyszłego ojca w filmie Juno. Od tego momentu świetnie zagrał jeszcze w filmie Supersamiec jak i nie pokazywanym jeszcze w Polsce Nick and Norah's Infinite Playlist.
Możemy spokojnie obserwować jego karierę aktorską, która jak łatwo się domyślić będzie rozwijać się bardzo szybko. Jeśli nadal będzie wkładał tyle pracy w odgrywane przez siebie postacie, jest szansa na to, iż na długo nie pozwoli nam o sobie zapomnieć.

Michael CeraMichael Cera

+ Ellen Page (lat 21)

Aktorka zasłynęła wybitną rolą w filmie Juno. Jest jedną z tych aktorek młodego pokolenia, które zostały nagrodzone nominacją do Oscara. Właściwie dobrze się stało, iż nie zdobyła głównej nagrody, bo mogłaby spocząć na laurach.
Na dużym ekranie zadebiutowała w 2002 roku w filmie Marion Bridge, zaś pierwszym serialem, na którrgo zwrócili uwagę krytycy był ReGenesis. Od tego momentu ma swoją technikę odgrywania postaci, której przez długo po skończeniu seansu nie sposób zapomnieć.
Przyznam szczerze, że dla mnie jest to jedna z najciekawszych aktorek młodego pokolenia. Potrafi wcielić się w każdą rolę tak, że identyfikujemy ją z odgrywaną postacią. Jeśli dalej będzie dobrze dobierać produkcje, w których występuje, ma szansę na wiele nagród, w tym i pewnie Oscara.

Ellen PageEllen Page

+ Seth Rogen (lat 26)

Najstarszy z naszych pretendentów do miana przyszłych gwiazd Hollywood. Jest postacią, która świadczy o tym, że nie trzeba być przystojnym, aby zrobić karierę w Stanach. Mało, kto pamięta, iż zadebiutował w niewielkiej roli w serialu Jezioro marzeń. Od tego czasu zawsze grywał postacie nieco z boku. I może właśnie przez to w końcu został dostrzeżony przez producentów filmu Boski Chillout. To oni postanowili zaryzykować i obsadzić go w roli głównego bohatera.
Grywa zawsze tak, że podoba nam się postać, w którą się wciela. Właściwie nic nie można mu zarzucić. Teraz najchętniej widziałbym go w jakiejś roli bardziej dramatycznej lub przygodowej. Tak, aby ocenić czy autentycznie ma talent aktorski, czy po prostu potrafi nas rozbawiać.

Seth RogenSeth Rogen

+ Gemma Arterton (lat 22)

Słyszeliście o niej? No to pewnie niedługo usłyszycie. Młoda piękna dziewczyna, która zadebiutowała od niezbyt ciekawego filmu Dziewczyny z St. Trinian, a jest już bardzo rozchwytywana. Wkrótce zobaczymy ją u boku samego Jamesa Bonda w 007 Quantum of Solace a w przyszłym roku w filmie Rock'N'Rolla. Obecnie pracuje na planie filmu Prince of Persia: The Sands of Time.
Poza urodą ma jedną bardzo pozytywną cechę: jest chorobliwie ambitna. W jednym z wywiadów przyznała, iż z każdym kolejnym filmem, w jakim występuje, przygotowania do odgrywania postaci zajmują jej coraz więcej czasu. Potrafi sprawić, iż nawet występując krótką chwilkę na ekranie zrobi to tak, że będziemy pod wrażeniem. I dobrze, bo to zadatki na murowaną gwiazdę.

Gemma ArtertonGemma Arterton

+ Robert Pattinson (lat 22)

Brytyjski aktor, którego część osób pamięta z Harry’ego Pottera gdzie wcielił się w postać Cedrica Diggory. Jedna z ciekawszych postaci młodego pokolenia aktorów, której wróżona jest wielka kariera. Wkrótce będziemy mogli go obejrzeć w filmie Zmierzch, ale jego fani powinni poczekać na Little Ashes gdzie wcieli się w Salvadora Dali.
Koledzy na planie chwalą go za ciężką pracę, jaką wykonuje, reżyserzy chwalą go za to, że potrafi wydobyć z postaci poza powierzchownymi rzeczami, również wnętrze.
Ma szansę stać się nowym Bradem Pittem światowego kina. Mam jednak nadzieje, iż tak będzie dobierał sobie produkcje, aby jego zewnętrzny wygląd nie przeszkadzał mu w nowych projektach.

Robert PattisonRobert Pattison

+ Emma Watson (lat 18)

Tak, tak, to właśnie Hermiona Granger w całej obsadzie Harry'ego Pottera ma największe zadatki na to, aby stać się przyszłą światową gwiazdą kina. Chyba pomogło jej to, że w latach szkolnych występowała w teatrze, przez co posiadała już umiejętności, które pomogły jej w rozwoju postaci przyjaciółki Harry’ego.
Wydaje się, że ciężko grać postać stojącą z boku, ale ona potrafi zagrać tak, że po prostu idealnie pasuje nam do dziewczyny mądrej, ale nie wymądrzającej się. Każda kolejna część filmu prezentuje nam coraz lepszą jakość grania Emmy. Zachęcam wszystkich do obejrzenia filmu Napoleon and Betsy”, w której zagrała jedną z głównych ról.
Mam nadzieje, że mimo jednoznacznie kojarzącej się buzi nie będzie postrzegana przez producentów filmowych jako osoba, która nieodłącznie kojarzyć się będzie z Harrym. Ma talent, którego nie powinno się zmarnować.

Emma WatsonEmma Watson

+ Zac Efron (lat 20)

Jedna z gwiazd telewizyjnych, która ma szansę na rozwój kariery kinowej. Znany przede wszystkim z roli w Disneyowskim High School Musical. W kinie zadebiutował w musicalu Lakier do włosów a wkrótce rozpocznie pracę nad filmem Footlose.
Obecnie próbuje zagrać w nieco innych ról i tak np. już w przyszłym roku zobaczymy go w komedii Seventeen Again.
Ma szansę zostać gwiazdą o ile będzie starał się grywać w różnorodnych filmach i o ile będzie dalej pracował nad tym, aby każda jego postać nie kojarzyła nam się jednoznacznie z produkcją Disneya.

Zac EfronZac Efron

+ Dakota Fanning (lat 14)

Najmłodsza w naszym rankingu, a zarazem jedna z najzdolniejszych. Wielu osobom imponuje jej aktorski życiorys, w którym znajdziemy udziały w takich serialach jak: Przyjaciele, Ally McBeal, Ostry dyżur oraz filmach: Dziewczyna z Alabamy, 24 godziny, Wojna światów.
Wkrótce będzie można ją oglądać w filmie Sekretne życie pszczół?, w którym zagrała bardzo trudną postać dziewczynki uciekającej od ojca sadysty. Szeroko w Stanach komentowano również jej udział w filmie Hounddog?, gdzie odegrała scenę brutalnego gwałtu.
Mam nadzieje, że wraz upływającymi latami ubędzie jej talentu. Ma okazję zostać jedną z czołowych amerykańskich aktorek, które nadają się do ról dramatycznych.

Dakota FanningDakota Fanning

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 22

justangel

Pogadamy jak otrzyma. Tak czy inaczej dla mnie to żadna aktorka

Solarie justangel

Trzymam Cię za słowo ;)

Solarie

Bardzo możliwe jest to, że w tym roku otrzyma nominację do Oscara… Jej rolę w "Rachel Getting Married" bardzo chwalą krytycy…

Solarie

Mam szacunek, do wszystkich pracowników serwisu, ale ten artykuł jest żenujący, a raczej nie artykuł, a jego wykonanie.
Czym niby Zac Efron czy Gemma Artenton lub Emma Watson sobie zasłużyli żeby tu się znaleźć? A gdzie uzdolniona młoda aktorka, która jest niewiele starsza od podanych tutaj "przyszłych gwiazd", a zdążyła osiągnąć już wiele więcej? Na dodatek jest młodsza od Seth’a Rogana, a jej nazwisko w Hollyowood znaczy 10 razy więcej niż jego. Chodzi oczywiście o Anne Hathaway. Nie wspomną o Keirze Knightley, bo ona już jest supergwiazdą.

warto czytać to co wyżej na wszystkie pytanie już odpowiedziano

justangel Solarie

Anne to rocznik 82. Stara laska i tyle, nie ma co się rozpisywać o niej w temacie przyszłe gwiazdy, bo jakby miała zostać wybitna aktorką to pewnie już by nią była

Michal_Dajer

Więc tak kilka kwestii wyjaśniających:

1) Brak LaBeoufa, Knightley czy Alby
Te wymienione wyżej nazwiska są już powszechnie znane i można powiedzieć, że są już gwiazdami. Starałem się aby w rankingu znalazły się te osoby, które rokują dobrze na przyszłość a które jeszcze nie są tak powszechnie znane.

2) Brak innych osób przez was wymienionych
Cóż nie da się każdego umieścić w tej dziesiątce. Wyżej napisałem czym się przede wszystkim kierowałem w wyborze osób. Każdy ma swoje gusta i każdy inaczej pewnie wymieniłby swoje typy co do gwiazd. Starałem się to robić jak najbardziej obiektywie jak mogło być.

3) Sami bohaterowie papek komercyjnych
Z tym stwierdzeniem nie zgadzam się. Czy każdy kto zagrał w superprodukcji nie może być świetnym aktorem? Dwie najbardziej kontrowersyjne postacie to Zac Efron i Emma Watson. Zac znalazł się przede wszystkim dlatego, iż podobnie jak Clooney zaczyna od telewizyjnego przeboju. Zagrał ciekawą rolę w "Lakier we włosach" a teraz miałby zagrać w nowej wersji Footlose.
Co do Emmy Watson to ma świetne zadatki aby być świetną aktorką, zaczynała od ról teatralnych a teraz rozwija swoją karierę choćby filmem "Napoleon and Betsy”.

Tak więc każda z wymienionych osób ma jakieś świetne zadatki na przyszłość. Niestety ze względu na gusty ciężko zrobić listę, która wszystkim wam by się spodobała.

Czudi

Osment podzieli los Culkina – już wyrósł i może dopiero po latach go Tarantino wyciągnie;) Zgodzę się, że większość z w/w nie rokuje najlepiej, ale czego oczekiwać po gwiazdach filmów dla nastolatków. Jedynie Page, Dakota Fanning i dla mnie niedoceniony Cera, który powinien odnaleźć się w rolach charakterystycznych, zagrali w poważnych produkcjach.

Proszę czekać…