Nowy zwiastun Fanboys! 0

Zobaczcie księżniczkę Leię, Lando Carlissiana, Dartha Maula oraz kapitana Kirka w prześmiesznym zwiastunie!

Jak wiemy, batalie o Fanboys trwają już od jesieni 2005 roku. Wtedy też popularny dziś Darth Weinstein (jeden z braci Weinsteinów) przesunął premierę filmu, a potem…

FanboysFanboys

Fanboys miał to być film głównie dla fanów Gwiezdnych Wojen, ponieważ był o nich samych. Pierwsza wersja, która ukazała się już spory czas temu, bardzo się podobała, widzowie po pokazach byli zachwyceni. Wtedy bracia Weinstein zaczęli być kuszeni przez Ciemną Stronę Mocy. Rozpoczęły się zmiany w filmie, w jego fabule, pozbawiając ją jakiekolwiek sensu i głębi. Premiera była przesuwana co jakiś czas z powodu kolejnych prac w montażowni i skracania obrazu o ważne sceny.

Jak pisałem, potem rozpoczął się ogólno światowy bojkot Weinstein Company zwany Kampania Powstrzymania Dartha Weinsteina. Wiele zbojkotowanych filmów ponosiło finansowe porażki (jak na przykład Superhero Movie). W końcu kapitulacja Dartha Weinsteina doprowadziła do ustalenia premiery na koniec tego roku w formie pierwotnej. Jak wiemy, została niedawno przesunięta, lecz z uwagi na całą strategię studia, by przesunąć wszystkie filmy, które mieli puszczać w 2008 roku.

Pierwotna wersja filmu, którą ujrzymy w kinach przedstawiała losy piątki przyjaciół: Erica, Linusa, Windowsa, Hutcha i ich koleżanki Zoe. Jedna z pierwszych scen to bal Halloweenowy, gdzie kilku z nich wkracza w strojach szturmowców i Vadera. Tam, usiadłszy wygodnie na kanapie i zerknąwszy na licznik odliczający czas do premiery Epizodu 1 uświadamiają sobie, że ich kolega, Linus (choruje na raka) może nie dożyć do premiery Mrocznego Widma. Postanawiają zatem ruszyć na Ranczo Skywalkera i wykraść wersję roboczą „The Phantom Menace”. Czy im się to uda i ich kolega obejrzy długo oczekiwany film?

Czas teraz na zwiastun. Najnowszy wyszedł dzisiejszego dnia i zaoferował widzom wiele nowych scen. Przede wszystkim dowiadujemy się o wielu ciekawych gościnnych występach (o niektórych napisałem w krótko, a tak to zobaczymy jeszcze między innymi Setha Rogena). Małe uściślenie, Fanboys nie jest filmem z gatunku parodii , jak …. Movie, tylko normalną komedią, poniekąd nawet trochę poważną.

Mnie zwiastun rozbawił, jako fan Gwiezdnych Wojen czekam na tę komedię z podwójną niecierpliwością. Zapraszam do oglądania!

Obyśmy w końcu doczekali się premiery! Zapraszam do komentowania!

Wedle zapowiedzi premiera 6 lutego 2009 roku!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…