widoczny tu i tam. hasam.

Startuje 12. Lato Filmów w Toruniu 0

Od poniedziałku Toruń zamienia się w filmową stolicę Polski, gdyż rozpoczyna się 12. edycja toruńskiego festiwalu filmowego, a zakończy się plenerowym koncertem 16 lipca. Jest to jedna z największych tego typu imprez w Polsce. Przyjadą znane twarzy m.in. z Niemiec i Rumunii. Festiwal rozpocznie się plenerowym koncertem francuskiej grupy Taraf Dekale.

W ubiegłorocznej edycji pojawiło się wiele znanych twarzy polskiej sceny filmowej m.in. Magdalena Cielecka, Krzysztof Krauze, Jan Nowicki. Nagrodę główna festiwalu – Złote Pióro – otrzymał rosyjski film Nasi w reżyserii Dmitrija Meschijew'a.

Plakat Festiwalu /latofilmow.plPlakat Festiwalu /latofilmow.pl

W czasie tegorocznej edycji zostanie zaprezentowanych blisko 170 filmów! Seanse są podzielone na przeglądy tematyczne m.in. :

Kurz und Gut II – przegląd krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych przygotowanych przez niemieckich studentów. Filmy: www.latofilmow.pl

Teatr Telewizji - pokaz najciekawszych produkcji tego gatunku. Pokazywane produkcje: www.latofilmow.pl

Konkurs OFF - konkurs na najlepszy film niezależny. Lista filmów: www.latofilmow.pl

Oprócz filmów odbędą się imprezy towarzyszące, które pozwolą odpocząć choć na moment od filmów. Zorganizowane zostały m.in.:

Konieczny konieczny! – wielki koncert plenerowy na zakończenie festiwalu, czyli przekrój przez najlepsze motywy filmowe wielkiego kompozytora filmowego Zygmunta Koniecznego, który odbędzie się 16.07 o godzinie 19:30 na toruńskim rynku.

Inne koncerty: lista koncertów wraz z opisem wykonawców znajduje się TUTAJ.

Wystawy: w czasie festiwalu nie zabraknie także wystaw… pierwszą będzie Śladami Kieślowskiego , czyli ekspozycja, która została ciepło przyjęta poza granicami naszego kraju Krzysztof Kieślowski – Ślady i pamięć. Wystawa dokumentuje drogę życiową i twórczą Krzysztofa Kieślowskiego. Składają się na nią liczne plakaty, fotografie, katalogi, recenzje, a także niepublikowane dotychczas archiwalia. Inne wystawy

Bezpłatne projekcje: nie zabraknie także darmowych projekcji. W ramach tego pasma pokazane zostaną najlepsze filmy dokumentalne prezentowane na III Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Żydowskie Motywy w Warszawie.

Ceny: karnet na wszystkie filmy kosztuje tylko 100 zł! Jest to bardzo mało jak na taką ilość prezentowanych fimów, taniej chyba nigdzie nie ma i nie było!

Kina i bilety: Więcej informacji znajduje się pod tym adresem: latofilmow.pl

Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu. www.latofilmow.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…