"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Dzisiejsze premiery DVD 0

W dniu dzisiejszym firma Epelpol przygotowała aż 4 premiery filmowe. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Firma Epelpol Entertainment w dniu dzisiejszym wydała 3 filmy, które znalazły się w sprzedaży oraz jedną produkcję dostępną w wypożyczalniach. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

EASTERN CONDORS / DUNG FONG TUK YING / KONDORY WSCHODU

Reżyseria: Sammo Hung Kam-Bo
Obsada: Biao Yuen, Sammo Hung Kam-Bo, Joyce Godenzi
Produkcja: Hongkong 1986
Czas trwania: ok. 100 min
Gatunek: sensacyjny/sztuki walki/akcja

Opis: Filmu uznawany za jeden z najlepszych hongkońskich filmów wojennych w historii [„Najlepszy chiński film wojenny” Neil Messenger . DVDcult.com], zwany też azjatycką wersją ?Parszywej dwunastki?. Zrealizowany przez legendarnego reżysera scen walki Sammo Hunga. Amerykańskie wojska, wracając do kraju po wojnie w Wietnamie, zostawiają przez nieuwagę skład broni, w tym rakiet dalekiego zasięgu, które mogą stanowić niebezpieczeństwo, jeśli trafią w ręce Vietcongu. Podjęta zostaje decyzja o wysłaniu na miejsce grupy, która zniszczy broń. Do tej misji zostaje wyznaczonych 12 azjatyckich więźniów, którzy w zamian za przeprowadzenie akcji, zyskają wolność. Grupa skazańców po krótkim przeszkoleniu rusza w głąb pełnej niebezpieczeństw dżungli.

Plakat do filmu Kondory wschodu 1986Plakat do filmu Kondory wschodu 1986

SWADES ? M?J KRAJ

Reżyseria: Ashutosh Gowariker
Obsada: Shahrukh Khan, Gayatri Joshi, Makrand Deshpande, Farrukh Jaffar
Produkcja: Indie 2004
Gatunek: dramat
Czas trwania: 210 min

Opis: Mohan Bhargava (Shahrukh Khan) – naukowiec z NASA wyjeżdża do rodzinnych Indii, aby odnaleźć swoja ukochaną nianię i nakłonić ją do wyjazdu do USA. Tam jednak przyzwyczajony do zachodniego luksusu Mohan po raz pierwszy od dawna czuje jakby był w domu. Z czasem pragnie ułatwić życie ludzi ze swej wioski. Czy mu się to uda? Jaki wpływ na niego będzie miała nauczycielka z lokalnej szkoły?

Informacja: Film stawia w mocnym kontraście reprezentowany przez inżyniera bogaty, rozwinięty świat wielkich technologii z jego rodzinnymi Indiami, które stoją dopiero na początku drogi do wielkie rozwoju. To także symboliczna podróż młodego technokraty do miejsca, znakomicie reprezentującego metafizyczne rozumienie pojęcia „domu rodzinnego”. Mój kraj nagradzany był, m.in. za reżyserię i ścieżkę dźwiękową, stworzoną przez jednego z najbardziej znanych indyjskich kompozytorów, genialnego A.R. Rahmana.

MOSKVA SLEZAM NE VERIT / MOSKWA NIE WIERZY ŁZOM

Reżyseria: Vladimir Menshov
Obsada: Vera Alentova, Natalia Wawiłowa, Yuri Vasilyev , Raisa Riazanowa, Boris Smorchkov, Zoja Fiodorowa
Produkcja: ZSRR, 1979
Gatunek: romans, dramat obyczajowy
Czas trwania: 150 min

Opis: Film opowiada 18 lat z życia trzech bohaterek, które z młodych, idealistycznych dziewczyny, mieszkanek hotelu robotniczego, stają się dojrzałymi kobietami ze sporym bagażem życiowych doświadczeń. Katia z konieczności rozpoczęła pracę w fabryce, po tym jak nie dostała się na studia. Antonina, marząca o spokojnym życiu, wychodzi za mąż za kolegę z pracy, skromnego i sympatycznego Nikołaja. Ludmiła ambitna i obdarzona dużą wyobraźnią chce urządzić się w życiu, zrobić karierę i choć jedynie sortuje chleby w piekarni dziewczyna, poluje na bogatego męża podając się za studentkę.

Plakat do filmu Moskwa nie wierzy łzy 1979Plakat do filmu Moskwa nie wierzy łzy 1979

Informacja: Autorzy z serdeczną życzliwością, ale i nutką rozbawienia ukazują ich losy, codzienne radości i smutki, nadzieje i rozczarowania. Olbrzymim atutem filmu jest obraz Moskwy, zarówno lat 50. jak i 70., z jej modą, obyczajami, charakterystycznym rytmem życia i atmosferą. W oczach prowincjuszek Moskwa symbolizuje nowe, lepsze życie, możliwość społecznego awansu, szansę na korzystne małżeństwo. Ich losy potoczą się odmiennie, bo też każda z nich inaczej rozumie szczęście i życiowy sukces i każda innym sposobem będzie próbowała to osiągnąć. Jedno co pozostaje niezmienne, to tylko ich przyjaźń.

OSTATNI POCIĄG (DER LETZTE ZUG – THE LAST TRAIN

Reżyseria: Dana V?vrov?, Joseph Vilsmaier
Obsada: Sibel Kekilli, Gedeon Burkhard, Lena Beyerling, Lale Yavas, Roman Roth
Produkcja: Niemcy/Czechy 2006
Gatunek: wojenny
Czas trwania: 123 min.

Opis: Historia grupki niemieckich Żydów, którzy pod koniec II Wojny Światowej zostają wywiezieni z Berlina do obozu zagłady w Oświęcimu. To jeden z ostatnich transportów, wywożących w bydlęcych wagonach ostatnich berlińskich Żydów – niegdyś śmietankę towarzyszką stolicy Niemiec. Film przedstawia dramatyczne relacje wzajemne i różnice w postawach ludzi zamkniętych w wagonie oraz skazanych na pewną śmierć. Film w mocnych i niezwykle poruszających scenach opowiada o ludzkim cierpieniu i stawia pytanie o granice ludzkiego okrucieństwa oraz przyczyny zadawania zadawać innym niewyobrażalnego bólu i cierpienia.

Informacja: W filmie zagrała Sibel Kekilli, gwiazda Głową w mur, najlepszego europejskiego filmu’2007 według Europejskiej Akademii Filmowej. Jego producentem był słynny, pracujący od ponad 60 lat w branży filmowej Artur Atze Braunem. Produkował on już kilkakrotnie filmy, których akcja dzieje się w czasie II wojny światowej. Znajdują się wśród nich między innymi Europa, Europa Agnieszki Holland czy The White Rose Michaela Verhoevena. Film dostępny w wypożyczalniach.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…