Sam Mendes o Kaznodziei 0

W jednym z wywiadów napisano, że Mendes jest oficjalnie reżyserem filmowej adaptacji tego komiksu. Jak sam później stwierdził, ktoś znadinterpretował jego słowa bo w tym temacie sprawa jest wciąż otwarta.

Sam reżyser przyznał, że wszystko stoi z powodu tego, że nie udało się jeszcze znaleźć odpowiedniego scenarzysty. Bez dobrego scenariusza ani myśli zaczynać pracy nad tym projektem. Tym bardziej, że fabuła jest na tyle skomplikowana i rozbudowana, że niemożliwością jest upchanie wszystkiego do jednego filmu.

Sam MendesSam Mendes

Autor scenariusza do tego cyklu, Irlandczyk Garth Ennis, należy do twórców, którzy pod koniec XX wieku całkowicie zmienili oblicze komiksu amerykańskiego. Czołową pozycję na rynku komiksowym zawdzięcza właśnie bestsellerowej serii Kaznodzieja, ponurej i brutalnej historii poszukiwań Boga, prowadzonych w całej Ameryce przez teksańskiego pastora. Kaznodzieja łączy horror z thrillerem, a w tle ukazuje setki obyczajowych scen z codziennego życia Ameryki. Gdyby zaufać temu komiksowi, kontynent ten przestaje się jawić jako Ziemia Obiecana dla emigrantów, a wygląda jak piekło na Ziemi. Realistyczne, a nawet naturalistyczne ilustracje serii rysował Steve Dillon. Przeznaczony dla dorosłego odbiorcy! – komiks.gildia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…