Maniak serialowy lubujący się w telewizji brytyjskiej, która moim skromnym zdaniem bije na głowę wszelkie inne jeśli chodzi o seriale, programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i pełnometrażowe. Oprócz tego rzucam okiem na seriale azjatyckie, głównie japońskie. Oczywiście śledzę także wydarzenia na wielkim amerykańskim ekranie. Aktualnie, korespondent z Londynu :)

The Cell - serial internetowy stacji Fox 0

Fox szuka nowych mediów, dzięki którym może promować swoje programy i przy okazji zarobić parę groszy – stąd tajemniczy serial internetowy The Cell.

The CellThe Cell

The Cell to pierwszy internetowy projekt amerykańskiego kanału Fox. Serial opowiada historię Michaela Spence’a Spencera, który budzi się w brudnej celi więziennej, nie ma pojęcia gdzie się znajduje, ani kto go tam umieścił. Spence krótko po przebudzeniu się znajduje telefon komórkowy, a po jego drugiej stronie odzywa się tajemniczy głos dzwoniącego. Czy Spence znajdzie drogę ucieczki? I czy jest tak osamotniony jak mu się wydaje?

W kolejnych odcinkach dowiadujemy się jak Michael trafił do owej celi – wszystko przez swojego kumpla Davida, który wie najlepiej jak sterować Spencerem. Namówiony przez przyjaciela Spence zostaje wplątany w podziemny świat handlarzy narkotyków w kolumbijskiej stolicy Bogocie.

Z lekkoducha główny bohater przemienia się w skupionego na dążeniu do celu mężczyznę, który musi przejść przez labirynt psychologicznych i fizycznych udręk, gdyż wreszcie ma coś do stracenia. Oczywiście jest to kobieta – Lucy.

Produkcję można oglądać na stronie http://thecell.tv/, która jest w pełni dostępna z każdego kraju na świecie. Całość składa się z dwudziestu dwuminutowych odcinków.

Na podanej wyżej stronie internetowej znajduje się także gra online. Serial jest innowacyjnym krokiem Foxa, który liczy na nowe źródło dochodów z reklam emitowanych przed epizodami. Obraz ma być także przeznaczony na telefony komórkowe.

A tak przy okazji, czy imię Michael, uwięzienie w celi, Ameryka Południowa i stacja Fox nie kojarzy się z czymś innym?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…