"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Plakat i opis filmu Czerwonej Sonji 0

Pojawił się pierwszy plakat oraz dokładny opis do najnowszej produkcji autora Sin City Roberta Rodriguez’a. UWAGA: Zaznaczamy, iż czytając opis filmu dowiesz się sporo o filmie więc to duży spoiler.

W internecie zadebiutował plakat promocyjny do filmu Red Sonja, którego reżyserem jest Robert Rodriguez. Na plakacie jest okazja zobaczenia odtwórczyni roli tytułowej, aktorkę Rose McGowan. Obraz nie wiadomo, kiedy trafi do kin ani kiedy rozpoczną się zdjęcia. Na plakacie widnieje data, 2010 ale nie wiadomo czy właśnie w tym roku film będzie można oglądać.

Pierwotna wersja została nakręcona w roku 1985 przez Richarda Fleischera. Był to jeden z najciekawszych ówczesnych filmów fantasy, jakie można było oglądać. Powstał on na fali popularności Conana, który sprawił, iż coraz częściej kręcono produkcje opowiadające o czasach magii i walk na miecze.

Fabuła nowej produkcji Roberta Rodrigueza będzie nieco inna niż ta którą fani znali z poprzedniej wersji. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co znajdzie się w filmie przeczytaj opis poniżej plakatu. Ale uwaga to duży spoiler.

!!!! SPOILER !!!!
!!!! SPOILER !!!!
!!!! SPOILER !!!!
!!!! SPOILER !!!!
!!!! SPOILER !!!!

Opis filmu:

Sceną otwierającą film ma być opis zabójstwa pewnego mężczyzny w obskurnej tawernie. Morderczyni zrywa z jego ciała amulet. Widzą to goście, którzy w kobiecie rozpoznają poszukiwaną Czerwoną Sonje. Atakują ją jednak nikt poza nią nie wychodzi cało.

Następnie akcja przenosi się w czasie kilka lat wstecz. Widzimy młodość kobiety. Jest nastolatką żyjącą w Zachodniej Hyrkanii. Pewnego dnia jej wioskę atakują najemnicy, którzy mordują wiele niewinnych osób. Wśród zamordowanych jest rodzina głównej bohaterki. Najemnicy noszący charakterystyczne amulety brutalnie gwałcą nastolatkę, która postanawia popełnić samobójstwo. Skacze do rzeki, lecz zamiast śmierci w głębinach wody poznaje Czerwoną Boginie, która postanawia zrobić z dziewczyny wojowniczkę.

Budzi się ona w obozie Ozzyusa, którego usilnie prosi o pomoc w zostaniu wojowniczką. Ten w końcu ulega prośbą i szkoli dziewczynę różnych sztuk walki. W międzyczasie odkrywa jej talent do walki na miecze. Po kilku miesiącach wyjątkowo ciężkiego szkolenia staje się mistrzynią w sztukach walki. Pod wpływem nieporozumienia zabija pewnego szlachcica i przez to staje się banitką.

Akcja znów przenosi się w czasie. Kąpiącą kobietę podgląda pewien mężczyzna. Ta spostrzega go i obezwładniając zdaje sobie sprawę, iż tym nieznajomym jest, Cyrrus, towarzysz zabaw z dzieciństwa. Namawia ją do przyłączenia się do walki z brutalnym władcą Kulanem Gathem. Dziewczyna odmawia, mówiąc, iż zależy jej jedynie na zemście na mężczyznach, którzy ją zgwałcili. Wkrótce potem zabija kolejnego, który wyjawia jej, że rodzice dziewczyny zginęli z rozkazu, ponieważ pracowali dla Kulana Gatha.
Dziewczyna zostaje schwytana a następnie wysłana do więzienia skąd uwalnia ją Ozzyus. Ten ponownie namawia ją do walki z szalonym władcą, który postanawia ogłosić się bogiem. W końcu Czerwona Sonja ulega i staje do walki. Wtedy Cyrrus zostaje uprowadzony i wzięty do niewoli. Kobieta postanawia go uwolnić odkrywając przy okazji tajemnicze podziemne miasto Pah Disha zbudowane przez niewolników z Hyrkanii. Czerwona Sonja uwalnia chłopaka i stają do ostatecznej walki dobra ze złem.

Plakat do filmu Red Sonja 2010Plakat do filmu Red Sonja 2010

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…