"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Premiery DVD 0

Przedstawiamy wam kolejne nowości od firmy Epelpol Entertaiment. Tym razem w sprzedaży 2 filmy oraz jeden, który trafia do dobrych wypożyczalni.

Zapraszamy wszystkich sympatyków kina domowego do przyjrzenia się lepiej nowością DVD jakie zaprezentowała firma Epelpol. Wśród nich możemy wyróżnić pakiet świąteczny dla dzieci, który może okazać się ciekawym prezentem dla najmłodszych z okazji zbliżających się mikołajek.

W sprzedaży:

+ HERMIE I PRZYJACIELE (Pakiet świąteczny dla dzieci)

Produkcja: USA/2006,
Czas trwania: 5 x ok. 30 min,
Gatunek: animacja 3D
O filmie:
Na podstawie opowiadania Maxa Lucado. Jedna z najpopularniejszych obecnie bajek dla dzieci. Wysokobudżetowa produkcja w wersji 3D. Przygody gąsieniczki Hermie i jej przyjaciół ze świata przyrody w stylu ?Pszczółki Mai?.

Odcinek świąteczny – Gąsieniczka Hermie wraz z przyjaciółmi robaczkami czekają na świąteczny keks, ale tymczasem wstrętne karaluchy porwały ciasto i nie chcą się nim podzielić. Bajka uczy tego, co najważniejsze w świętach Bożego Narodzenia – miłości i dzielenia się.

Plakat do Hermie i przyjacielePlakat do Hermie i przyjaciele

+ OTETS SOLDATA / OJCIEC ŻOŁNIERZA (Klasyka Kina radzieckiego)

Reżyseria: Rezo Chkheidze
Produkcja : ZSRR 1964,
Gatunek: wojenny, dramat,
Czas trwania: 83 minuty
Obsada: Sergo Zaqariadze, Viktor Uralsky, Inna Vykhodtseva, Vyacheslav Zharikov, Valentin Kulik, Ivan Kosykh, Vladimir Kolokoltsev, Gizhuri Kobakhidze, Vladimir Privaltsev, Qetevan Bochorishvili

Nagrody: Moscow International Film Festival 1965 – nagroda dla najlepszego Aktora – Sergo Zaqariadze

O filmie:
Bardzo nastrojowy obraz. Film poniekąd demaskujący wychwalane w propagandowych materiałach piękno walki za ojczyznę. ?Ojciec żołnierza? to film należący już do nowego nurtu w kinie rosyjskim, prezentuje bowiem nie zbiorowość, lecz jednostkę, z jej wszystkimi uczuciami i rozterkami. Akcja toczy się w czasie II wojny światowej. Główny bohater to stary, zmęczony życiem mężczyzna. Jego syn jest gdzieś na froncie zachodnim. Niespodziewanie nadchodzi wiadomość o tym, że chłopak został ciężko ranny. Ojciec żołnierza wyrusza więc w najdalszą podróż swojego życia – do Berlina, żeby zobaczyć i pielęgnować w szpitalu ukochanego syna. Niestety, gdy wreszcie dociera na miejsce, syn kona w jego ramionach. Podróż starca do Berlina okazuje się alegorią ludzkiej wędrówki przez życie.

W wypożyczalniach:

+ NA ZAKRĘCIE ŻYCIA / WHEN A MAN FALLS IN THE FOREST

Reżyseria: Ryan Eslinger
Produkcja: USA 2007,
Gatunek: thriller,
Czas trwania: 90 min
Obsada: Timothy Hutton, Dylan Baker, Sharon Stone, Pruitt Taylor Vince, Nicholas Elia

O filmie:
Drugi film młodego, zdolnego reżysera Ryana Selingera, produkowany m.in. przez Sharon Stone, która zagrała tu jedna z głównych ról. Film jest historią życia czterech osób. Trzech mężczyzn i jedna kobieta próbują odnaleźć sens własnego życia. Podczas tych poszukiwań w ich świecie zajdą zaskakujące zmiany. Karen, aby uciec od monotonii życia i samotności, zostaje złodziejką. Nie potrafi już kochać swojego partnera Gary’ego, który bezskutecznie próbuje wskrzesić łączącą ich kiedyś więź. To poruszająca opowieść o poszukiwaniu życiowego celu i namiętnościach, jakie kierują ludźmi, podczas prób znalezienia samego siebie.

Plakat do filmuPlakat do filmu Plakat do filmuPlakat do filmu

A już od 20 listopada na rynku pojawią się:

+ Chak de India! (Bollwyoodzki hit z Sharukhiem Khanem)
+ Męska gra(nagradzany w USA film z Dannym Gloverem i Rossifem Sutherlandem)
+ Iwan Groźny (radziecki klasyk Siergieja Eisensteina)
+ Podróż kobiety (Bollywoodzka historia o życiu dwóch sióstr)

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…