Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty 0

Uwaga! 10 lipca ruszyła internetowa sprzedaż biletów na 6. festiwal filmowy – Era Nowe Horyzonty. Tym razem nie jedziemy do Cieszyna! Impreza odbędzie się we Wrocławiu w dniach 20-30 lipca. 11 pięknych wakacyjnych dni, 200 filmów, ponad 40 krajów produkcji. Jedni gorące dni spędzą nad jeziorem, inni wolą pochłaniać wiedzę odzwierciedloną w filmach, mających w sobie przesłanie… Dowiedz się już teraz czego możesz się tam spodziewać…

Ostatni festiwal Era Nowe Horyzonty odbył się w Cieszynie i został poświęcony głównie kinematografii czeskiej. Tym razem czeka nas 11 szalonych nocy w pełnym magii Wrocławiu. Przez ten czas pochłoniemy wiedzę 200 filmów i zapoznamy się z kinematografią kilkudziesięciu krajów. Ale czy ta impreza jest dla każdego?

Plakat festiwaluPlakat festiwalu

Festiwal ten wyróżnia się swoim przesłaniem do widza. Nie jest to zwykłe kino zaopatrzone w najnowsze superprodukcje. Era Nowe Horyzonty to przeżycie dla ludzi, którzy stawiają sobie w życiu wyzwania i ambicje otoczone ludzkimi wartościami życiowymi, które w tych czasach zanikają, a człowiek przestaje być człowiekiem. Są to filmy niezwykłe. Filmy, które zmieniają nasze poglądy na świat, życie, ludzi. Filmy, które pobudzają i odkrywają w nas nowe wartości życiowe, tolerancję i ignorancję. Filmy, które nas zaskoczą swoim realizmem i prawdziwym odzwierciedleniem teraźniejszej rzeczywistości, która w dużej mierze bywa szara. Coraz mniej ludzi, ambicji, celów w życiu. Tego typu festiwale stają się dla nas mobilizacją do zaakceptowania tego typu kina… Kina, które nie jest zwykłą półtoragodzinną fikcją lecz fragmentem z życia. Właśnie dlatego nie dla każdego będzie to atrakcją… Sprostowanie dyrektora festiwalu: ERA NOWE HORYZONTY to festiwal filmów wykraczających poza granice konwencjonalnego kina .

Jest to okazja do poznania niesamowitych ludzi i poczucia wyjątkowego klimatu. To dlatego Era Nowe Horyzonty stał się fenomenem. Dlaczego? Bo jest prawdą, która jak się okazuje ciągle jest dla nas nowa.

Najważniejszą częścią festiwalu jest sekcja konkursowa. Jak zawsze obejmuje ona 18 nieprezentowanych dotąd w Polsce filmów, które wybierane są spośród setek innych pokazywanych na innych targach lub festiwalach filmowych. Publiczność wybierze jeden film który zdobędzie nagrodę GRAND PRIX.

Już teraz możecie rezerwować bilety na jeden z najpopularniejszych filmowych festiwali w Polsce – Era Nowe Horyzonty. Aby tego dokonać wystarczy przedostać się na stronę www.EraNoweHoryzonty.pl Znajduje się tam również dokładny plan na każdy dzień. Sponsorzy zachęcają również do zwiedzenia samego Wrocławia, co również jest atrakcją. Dla przypomnienia: Festiwal trwa od 20 do 30 lipca. Będziemy czekać na wasze sprawozdania!

[Aseq]

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

leprechan

aha, bardzo fajnie. dzieki aseq :*

LumiDee

Doskonale napisane. Zachęcające do przyjadu do Wrocławia na 6. Festiwal Filmowy :). Są zawarte wszystkie informacje. Chyba się wybiore do Wrocławia ;). Pozdrawiam.

Proszę czekać…