Maniak serialowy lubujący się w telewizji brytyjskiej, która moim skromnym zdaniem bije na głowę wszelkie inne jeśli chodzi o seriale, programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i pełnometrażowe. Oprócz tego rzucam okiem na seriale azjatyckie, głównie japońskie. Oczywiście śledzę także wydarzenia na wielkim amerykańskim ekranie. Aktualnie, korespondent z Londynu :)

Einstein and Eddington - fabularny film o wielkich umysłach 0

Kanał BBC 2 nada dziś (22.11.2008, godz. 21:10) film telewizyjny przedstawiający zmagania dwóch wielkich umysłów świata naukowego i ich relacje w realiach I Wojny Światowej.

Einstein and EddingtonEinstein and Eddington

Wiosną 1914 r. Europa znajdowała się na pograniczu wojny. Nikt wtedy nie słyszał o mało znanym niemieckim fizyku – Albercie Einsteinie. Brytyjski astronom, Arthur Eddington uświadomił sobie, że teorie Einsteina mogą uwolnić nowe sposoby myślenia o czasie i przestrzeni. Pomimo ryzyka bycia naznaczonym jako zdrajcy, dwaj mężczyźni zaczynają wymieniać między sobą korespondencję. Zaćmienie słońca w Afryce dostarcza światu okazji do potwierdzenia teorii Einsteina. Eddington, mało prawdopodobny bohater, wyrusza w podróż, która na zawsze zmieni ludzkie postrzeganie wszechświata.

Film ma ukazywać walkę naukowców z realiami I Wojny Światowej, dążenie do przedstawienia światu cennych prawd naukowych, a także ich pogłębiającą się znajomość.

W rolach głównych wystąpią David Tennant (Doctor Who) jako Eddington oraz Andy Serkis (Tintin, Stormbreaker, Spooks) jako Einstein.

TUTAJ można obejrzeć zwiastun pierwszy, a TUTAJ zwiastun drugi.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…