Posłuchajcie Alexandre Desplata 0

Pojawiła się do przesłuchania cała muzyka, walcząca o nominację do Oscara, z Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

Urodziłem się w okolicznościach niezwykłych. – i tak też zaczyna się Benjamin Button, adaptacja klasycznej noweli F. Scotta Fitzgeralda z lat dwudziestych XX wieku o człowieku, który przychodzi na świat jako osiemdziesięciolatek i stopniowo młodnieje. O człowieku, który – podobnie jak my wszyscy – nie potrafi zatrzymać upływu czasu. Jego osobistą historię, osadzoną w Nowym Orleanie, śledzimy od końca I Wojny Światowej w 1918 roku aż po XXI wiek, przeżywając jego los równie niezwykły, jak bywa los każdego człowieka. Wyreżyserowany przez Davida Finchera, z Bradem Pittem, Cate Blanchett, Tildą Swinton, Taraji P. Henson, Jasonem Flemyngiem, Eliasem Koteasem i Julią Ormond w rolach głównych, film Benjamin Button jest w istocie opowieścią podróżnika w czasie, o ludziach i o miejscach, które napotyka, o odnalezionych i utraconych miłościach, o radości życia i smutku śmierci, a także o tym, czego czas nie zmienia.

Alexandre Desplat, kompozytor z Francji, który od paru lat zachwyca świat swoimi kompozycjami. Ostatni czas to wznosząca forma, która zaowocowała takimi nagradzanymi score’ami, jak: Królowa, Malowany welon, Ostrożnie, pożądanie! czy nawet Złoty kompas. W tym roku walczy o nominację do Oscara swoją pracą z Ciekawy przypadek Benjamina Buttona.

Dzięki temu, twórcy na stronie umożliwili przesłuchanie całego albumu. Według mnie, album pełen oryginalnych, lekko bajkowych melodii ze wspaniałą orkiestracją, o której wielu marzy, jest jednym z mocnych kandydatów do statuetki. A co wy sądzicie? Zapraszam do wymiany poglądów.

Oceńcie sami klikając TUTAJ.

1. Postcards
2. Mr. Gateau
3. Meeting Daisy
4. A New Life
5. Love in Mourmansk
6. Meeting Again
7. Mr. Button
8. Little Man Oti
9. Alone At Night
10. It Was Nice to Have Met You
11. Children Games
12. Submarine Attack
13. The Hummingbird
14. Love Returns
15. Sunrise On Lake Pontchartrain
16. Daisy’s Ballet Career
17. The Accident
18. Stay Out of My Life
19. Nothing Lasts
20. Some Things You Never Forget
21. Growing Younger
22. Dying Away
23. Benjamin and Daisy

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…