"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Na świecie Bond najlepszy 0

W rankingu Box Office Świat zdecydowanie wygrał najnowszy film o przygodach agenta 007. Zapraszamy do zapoznania się z Box Office Świat.

22. produkcja o Jamesie Bondzie na całym świecie idzie jak burza. Quantum of Solace zarobił najwięcej w ciągu całego weekendu. Produkcja ta zarobiła, bowiem 40,6 mln $ a co za tym idzie na jej koncie znajduje się już 309 mln $. Obraz ten jest dostępny w kinach światowych już od czterech tygodni i jest szansa na to, iż uda mu się pokonać swojego poprzednika (czyli Casino Royale), który zarobił 430 mln $.

Na drugiej pozycji w rankingu Box Office znalazł się film W sieci kłamstw Ridleya Scott'a. Obraz, który zdecydowanie lepiej radzi sobie poza USA zarobił w weekend 10,0 mln $. Nie jest to wynik najlepszy, bowiem dotychczas produkcja ta zebrała jedynie 32,1 mln $.

Na trzecim miejscu na świecie najchętniej oglądana była animacja Madagaskar 2. Weekendowe przychody wyniosły 9 mln $ a łączny dochód producentów obecnie wynosi 59 mln $. Zważywszy na fakt, iż obraz ten dostępny jest jak na razie jedynie w 12 krajach wynik, który dotychczas osiągnęła jest naprawdę imponująca.

Pozycję czwartą zajmuje Zmierzch, który osiągnął sukces na terenie Stanów Zjednoczonych. Film, który na świecie można oglądać jak dotychczas w pięciu krajach (poza Stanami oczywiście) zarobił w weekend 8,1 mln $. Trzeba przyznać, iż jest to dość dobry wynik, aczkolwiek nie będzie to najpewniej taki przebój jak w USA.

Ostatnią piątkę zamyka, ?High School Musical 3: Ostatnia klasa. Poza Stanami również i ta produkcja świetnie sobie radzi w kinach. W weekend zarobiła, co prawda jedynie 4,5 mln $, ale łączny przychód producentów wynosi ogromne 129,3 mln $. To wynik imponujący jak na tego typu produkcję.

Kadr z filmu 007 Quantum of Solace 2008Kadr z filmu 007 Quantum of Solace 2008

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…