Maniak serialowy lubujący się w telewizji brytyjskiej, która moim skromnym zdaniem bije na głowę wszelkie inne jeśli chodzi o seriale, programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i pełnometrażowe. Oprócz tego rzucam okiem na seriale azjatyckie, głównie japońskie. Oczywiście śledzę także wydarzenia na wielkim amerykańskim ekranie. Aktualnie, korespondent z Londynu :)

Wallander - adaptacja bestsellerowej powieści 0

30 listopada BBC 1 rozpocznie nadawanie trzyczęściowej adaptacji bestsellerowej szwedzkiej powieści kryminalnej Wallander autorstwa Henning Menkel.

Tytułowy bohater to detektyw, który od niedawna jest z żoną w separacji i próbuje ponownie przystosować się do rosnącej fali przemocy. Kurt Wallander szuka połączenia między trzema morderstwami, które z początku wydają się niepowiązane i bez motywu.

Serial ekranizowano już na potrzeby szwedzkiej telwizji. Pojawiła się także wersja pełnometrażowa przygód inspektora Wallandera. Ciekawe jak Brytyjczykom uda się przekazanie szwedzkiej kultury i nastroju, jaki panuje w historii opisanej przez Henning Mankell.

Zapowiedź serialu można zobaczyć TUTAJ.

W roli głównej Kenneth Branagh (na zdjęciu poniżej).

Wallander 2008Wallander 2008

Źródło: http://serialebrytyjskie.blox.pl/

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…